Tvaroh, požehnání od krav

Když vám lékař zakáže všechny požitky světa, zůstane vám jen málo věcí, které můžete. Doporučeny jsou vám zejména pak mléčné výrobky, které časem chca nechca vyzkoušíte, protože zjistíte, že stejně nic jiného jíst nemůžete.
Obchodní řetězce se předhánějí v tom, kdo bude mít delší řadu mražáků a kolik vám těch mléčných výrobků nabídne. Po pečlivém prostudování etiket si stejně koupíte tvaroh odtučněny (který je v Tescu stále za jedenáct korun).
Jenže co s ním? Samotné se to jíst nedá, ale dá se s tím vyrábět. Takový lehce ušlehaný tvaroh se lžičkou nějakého legálního sladidla nebo medu je naprosto výborný (a povolený) sladký dezert, který můžete klidu spojit s nějakým ovocem a máte ovocný dezert. Všimněte si – žádný konzervant a námaha minimální. Dále můžete spojit tvaroh s lučinou a vydávat ho na výbornou sněhovou pomazánku na ty suchý pufíky-chlebíky. Když do toho přidáte jemně strouhanou mrkvičku a trochu pórku (cibule, kdo to snese i česneku), vyrobíte rozkošnou zeleninovou pomazánku, kterou dokonce vyzkoušel i můj otec a řekl, že nechutnala špatně a to osobně považuji za hodně velkou pochvalu. Naprosté a totální oko si uděláte v domácnosti, pokud z tvarohu vyrobíte vajíčkovou pomazánku. Dvě vajíčka natvrdo vařená a najemno strouhaná z vás udělají královnu ranního snídání. (Kdo nemůže žloutky, ten si prostě vyndá a hotovo a tváří se, že je to moc dobrý i bez nich). Osobně za vrchol pomazánek považuji budapešťskou, která sice nikdy nebyla v Budíně ani v Pešti (já jo), zato se dá připraviti velmi snadno. Tvaroh trochu našleháte metličkami, přidáte mletou papriku, tak dvě lžičky, najemno nakrájenou šalotku (tu koupíte ve ¼ kg balení, jsou to takový maličký cibulky a jsou děsně dobrý a jemný), dvě tři plátky na kostičky nakrájené kapie a jedno vajíčko. Trochu pepře nemůže nikdy škodit. Vše mísíte do úplného smísení a necháte trochu odležet. Kdo může, dosolí sobě. Je to boží pomazánka, skoro se vám neomrzí.
Jak říkám, tvaroh se jíst nedá, ale vyrábět se z něho dá výborně. Tak good luck a dobrou chuť, pokud právě obědváte.

Reklamy
Published in: on 7 ledna 2009 at 22:01  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/01/07/tvaroh-pozehnani-od-krav/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: