Předsevzetí

Nejedná se o klasické vánoční – novoroční předsevzetí, je to předsevzetí víkendové. Už asi tak půl roku si každý čtvrtek večer a pátek odpoledne říkám, že o víkendu, nejpozději v neděli odpoledne to musím udělat… Musím napsat ceduličku, takový inzerátek ve vtipných barvách, s vtipným textem. Francouzsky a pak česky a pak ho vyvěsit ve Francouzském institutu v Praze ve Štěpánské ulici.
Na této ceduličce by se psalo, že hledám rodilou francouzskou mluvčí, kamarádku, která by se mnou jednou za týden zašla na kafe a tam bychom si pokecaly. Francouzsky, samozřejmě. Odchodem do jiné firmy jsem přišla o kurz francouzštiny, kterou v nové práci nevyužiju, ale když už jsme se mojí bývalou učitelkou Helene dostaly tak daleko, že jsme si poměrně slušně pokecaly, říkám si, že je škoda to jen odložit a zapomenout.
Předsevzetí trvá už nějaký ten pátek. Kdysi dávno jsme chodily na kafe s Nadine, která naopak se mnou trénovala svoji češtinu. Řeknu vám – Chantal Poullain jako vyšitá. Šišlala tak rozkošně, že její pRótoŽéé a AlEEE si budu pamatovat do smrti. Bohužel je zpět v Lionu a já jsem zůstala na ocet.
Ale co už – přijde jedna sobota, a nebude to opravdu dlouho trvat a cedulku napíšu a vyvěsím. Pokud ovšem do té doby nebude někdo té dobroty a nedohodí mi svoji francouzskou kamarádku, která pobývá v Praze a ráda by zašla na kafé třeba do Café Louvre, který miluji k zbláznění. Do té doby Au Revoir, mes amis.

Reklamy
Published in: on 19 ledna 2009 at 22:00  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/01/19/predsevzeti/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: