Kořenící směsi II

Musíte uznat, že to bylo od výrobců dosti vychytralé část suroviny – koření- nahradit něčím zcela jiným a velmi laciným – solí. Pamatuju se, že doma otec jednou přesolil ryby. Nedalo se to téměř jíst a pak bylo na ryby a na kořenění otcem uvaleno embargo. Vše se vysvětlilo po té, co jsem přečetla ten titěrný text na pytlíku s kořenící směsí a na povrch vyplynul fakt padesáti procent soli. Otec zvyklý rybu nejdříve nasolit a pak okořenít si zadělal na docela velký problém aniž by to vůbec kdy tušil.
Ano, koupě koření v zahraničí je dosti dobrá volba. Úspěch chilli z Turecka byl téměř nepřekonatelný na všech stranách, které jsme obdarovali, protože se nejednalo o prášek, ale o hmotu a mnohem lépe se s tím manipulovalo a nebylo to až zas tak moc pálivé. Pravda, když jsme si domů přivezli kmín, po čase vyplynulo, že je to kmín římský a ten my tu nejsme zavedení, takže mám doma volných deset deka, kdyby byl zájem, ráda pošlu.
Je to docela smutné, že i takovou prkotinu bychom si měli vozit ze zahraničí. Myslím, že už se najde docela slušná kupní síla na to, aby si koupila pytlík směsi za třicet korun (přátelé, to je jedno euro, a řekněme deset centíku), kdyby byla kvalitní… A než ta doba nastane – lidé čtěte!

Reklamy
Published in: on 21 ledna 2009 at 22:17  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/01/21/korenici-smesi-ii/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. Cau Petro,
    toto nesouvisi jenom s korenici smesi, je to tak jak sme se minule bavili o kvalite jidla v cechach vseobecne, doporucuju si precist tento clanek (http://www.reflex.cz/Clanek34693.html). Ja nastesti do zahranici obcas vyjedu, tak si vozim ruzne veci – minule treba bobkovy list – asi 2x vetsi nez ty mrnousi co prodavaji tady a jeho vune a chut je jasna. Neni potreba davat tri jako tady, staci pulka jednoho listu.
    Marek
    a pozdrav hypochondra, ze ted mu najdou nedostatek soli v organizmu :))))))))) hehe


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: