Jsem nekuřačka

Nekouřím a s velkou oblibou říkám, že si někdy nechávám :-). Vysedávání po hospodách sice není mým zásadním koníčkem, ale čas od času za účelem udržení společenské prestiže, srazu s kámoškami nebo prostě za účelem najezení, si v hospě posedím poměrně ráda.
Obědy bez cigaretového dýmu, na to se dá zvyknout poměrně rychle, myslím, že i kuřáci si zvykli, ale večery, to už je horší. Muž je kuřák, tak s ním obvykle jednu dvě pasívní vykouřím, ale když to jde, požádám personál, zda mají nekuřáckou část. Samozřejmě, že mají. Usmějí se, uchopí lístek a následuje cesta zahuleným lokálem (téměř přes kuchyň) kamsi na druhý konec snad celého domu, kde dveřmi nebo poschodím oddělena, nachází se místnost pro nekuřáky. Je to veskrze hygienická místnost, pomalu by jste tam mohli z podlahy jíst. Narychlo si něco objednat a pak zase obsluha peláší pryč.
A tak zatímco v kuřácké části kolotá život, vře to tam jako v úle, v nekuřácké části je takové ticho, že když si prdnete, sousední stůl se ohlíží, kde vybuchla jaderná bomba. Vždycky mám pocit, že jsem trpěný host, který si skoro nic nedá a za chvilku zase půjde (přes tu vřavu v kuřácké sekci). Pravda, z nekuřácké části smrdíte o poznání méně a máte pocit opravdu komorního prostředí, ale to jste taky mohli zůstat doma v obýváku.
Ptala jsem se na to různých známých cizinou protřelých. O Irsku vím jednoznačně, že nekuřácké hospody se ujaly a kouří se
v předzahrádkách, kde se i když je to venku vytváří hospoda v hospodě a spokojení jsou všichni. Itálie, místo, kde se hulí i
v autobuse, přineslo zavedení nekuřácných restaurací o třicet procent vyšší zisky, protože do hospody vyrazily i skupiny, které zůstavaly kvůli kouři doma – rodiny s dětmi. Myslím, že to jsou dvě dosti silné země, které směle ukazují, že když se chce, tak to jde. Jenže chtít je jedna věc a prachy věc druhá.
Rozhodně kuřákům jejich kouření neberu, ostatně jsou to jejich plíce, moje daně na jejich léčbu to budou až za třicet let, z daní za cigára se zaplatily povodně, prostě takový je život, ale ať mě tím jejich nikotýnovým smogem obtěžují jen do akceptovatelné míry a hulí si někde, kde to nebude vadit té druhé třetině národa (třeří třetina jsou socíální kuřáci). Hau.

Reklamy
Published in: on 28 ledna 2009 at 21:59  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/01/28/jsem-nekuracka/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: