Proč je čtvrtek dobrý

Tento rok je dobrý čtvrtek. Minulý rok bylo dobré pondělí. Pondělí bylo nedobré z toho důvodu, že už bych zase byla v práci (víte mezi kým), ale protože jsme se večer léčili. A předtím umírali. Na dvojce běžel neskutečně dobrý seriál Mrtvý jako já, jehož cynismus sahal až za práh běžného života a seriál vám dával docela sugestivní pocit, že z tohoto světa neodejdete sami. Navíc vás utužoval v tom, že sem tam potkáte někoho, koho už jste někdy museli potkat. Byl výborný a skončil, což je dle mého dosti škoda, ale veřím, že nějaké dobrá duše na programovém zařídí, aby se zakoupily další díly.
Po umírání následovalo léčení. S doktorem Housem. Jestliže Mrtvý jako já bylo cynické, co byl pak doktor House? Těžko říci. Bylo to dobré jako chleba a to, že teď některé díly opakují, není vůbec zajímavé ani vtipné, je to škoda. Kde jsou další díly? Nenatočili bo nejsou peníze nebo proč? Doufám, že ještě někdy uslyším pár lékařských diagnóz, když už je neslyším na živo od nějakého doktora, protože žádného nemám.
Takže zpět ke čtvrtku – co je na něm tak dobrého, kromě toho, že je díky němu pátek, potažmo víkend v dohledu? Je to Hercule Poirot, postava, které dala život Agatha Christie. Nové díly, které jsou zcela dokonalé mě (a doufám, že nejen mne) naprosto fascinují. Jsem okouzlena naprosto vším. Účesy, obleky, dámskými šaty, celkovou výpravou, počtem mrtvých i samotným rozřešením záhad. Je to prostě dokonalé, jak monsieur Poirot sám. Jestlil jste ještě neměli tu možnost, vřele doporučuji si na hodinku a půl udělat čas a kochat se. Protože budete uneseni, uvidíte…

Reklamy
Published in: on 29 ledna 2009 at 22:54  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/01/29/proc-je-ctvrtek-dobry/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: