V obchodě

Dobrá, přiznávám, je to poněkud tenký led, na který se hodlám
v tomto článku vydat, ale co už…
Mám spoustu kamarádek, od kterých slýchávám, že nákup podprsenky je pro ně dosti velkým utrpením. Sama mám za sebou několik zcela neúspěšných zátahů do obchodů, které přetékaly zbožím, ale já si neodnášela ani kalhotky, od podprdě nemluvě.
Zcela zklamána tímto neúspěchem, usoudila jsem,že na věc musím jinak. Nabízím nedlouhý návod, jak z obchodu se spodním prádlem odejít s úlovkem.
Nejdřív si vyberu obchod. Chodím různě po městě, a když se mi líbí výloha, ceny a zboží, napřístě zavítám dovnitř a mrknu, jaký tam mají pořádek a jak vypadají prodavačky (prodavači). Když i tento dojem je dobrý, udělám zkušební nákup. Vřele doporučuju jít koupit punčocháče, ponožky, pánské trenýrky, jste-li odvážnější – bez zkoušení kalhotky. Při výběru pozorujte prodavačky. Jsou ochotné a roztrhaly by se pro vás, i když chci jen spoďáry? A jak makají pro ostatní zákaznice? Přijdou s radou, nápadem? Je jasné, že obchodě strávíte takových – řekněme deset minut, během nichž je dobré probrat různé věci, prohlídnout si zboží vevnitř a rozhodnout se, zda jít do dalšího kroku.
Pokud ano, vyberte si na to vhodný den, doma vyberte vhodné oblečení a vyrazte. Zde je třeba upozornit – vaše odhodlání k nákupu musí být nezlomné, děj se co děj. Jo, dejte si nějaký peněžní limit, ať i prodavačky ví, co vám ještě má cenu nutit a co už je nad vaše možnosti.
V obchodě jste už byly, prodavačky viděly, nyní vyjevte svoje přání. Jako přesný pálkařský odpal následují dvě věci zároveň – prodavačka se vás zeptá, jaká jste velikost a zároveň se vám dívá na prsa a v duchu si vás odhaduje. Neberte to osobně, je to její práce.
Nechte ji, ať vám vybere pár kousků a jděte si je zkusit. POZOR – zde důležitý bod – v dobrém obchodě řeknou, že až to budete mít na sobě, tak ať řeknete, že se na vás přijdou podívat. Není to z důvodu šmíráctví, je to prostě proto, že si vas prodavačka potřebuje prohlédnout téměř bez oblečení a to proto, aby vám lépe poradila. Tedy – ať už v tom, co máte v kabince na sobě, vypadáte jakkoliv nemožně – neváhejte a houkněte Už a přežijte těch deset vteřin, kdy se ukážete s tím, kde vám to přetéká, nedotéká a nesedí.
Po této fázi máte téměř vyhráno. Baba ví, co potřebujete a snese vám asi tak deset kousků, které si trpělivě vyzkoušejte, pokaždé se jí v tom ukažte a pak pocitově a s radou prodavačky vybertu tu Pravou. Celá akce zabere asi tak půl hodiny a věřte mi, že takto budete odcházet s boží podprsenkou, dobrým pocitem, že vás nikdo neoškubal a že si prádélko pěkně užijete.
Uf. Máme to za sebou, pánové se doufám také pobavili a doufám, že to zas nějaký úchyl ukradne a vyvěsí zcela někde jinde…

Reklamy
Published in: on 29 ledna 2009 at 22:56  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/01/29/v-obchode/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. Mám úplně stejné zkušenosti. Proto kupuji prádlo ve Zlíně,kde znám obchod, prodavačky i značky, i když bydlím u Benešova. A rovnou po třech kusech, ať je chvíli pokoj.

  2. neni jednodušší prádélko na míru? neni zas tak moc dražší a je to jistý štych. navíc trpím neromantickým pocitem, že většina žen má jaxi jedno ňadro o fous větší, s čímž konfekce moc nepočítá . . .
    moudrost nakupovat vhodné zboží po svazcích potvrzuji.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: