Stěhování

Už jsem se stěhovala tolikrát za poslední tři roky, že když muž toto téma doma vytáhne, já vytahuji kudličku a pádné argumenty k tomu, abychom tuto životní událost z našich životů na následujících pět až padesát let vynechali.
Plně souhlasím s tím, že lépe jednou vyhořet, než se dvakrát stěhovat. Mám v zásobě asi tak milión rad, jak to přežít, ta nejdůležitějsí se týká jídla – jezte a nenakupujte. Vyjíst všechny zásoby je opravdu to jediné, čím můžete ke stěhování přispět vlastním tělem. Pak je tu ještě třídění oblečení, ale to zas není zásadní a pak ještě třídění věcí, ale to už je velmi osobní záležitost a to se dá dělat jen tak, že vaše věci bude třídit někdo zcela jiný.
Minulý víkend jsme byli s mužem pomocná síla při stěhování kamarádky Báry. Byl to krásný čas, protože jsme se pro změnu viděly (my holky) bez dětí a mužů a trochu jsme si pokecaly jako na kolejích a šílený zároveň, neb všude byly krabice, věci, lidi a málo času. Mým úkolem bylo jídlo a nádobí. Zvládala jsem to s poznámkami (proč máte doma dvacet konzerv rybiček?) střídavě hlasitými a střídavě s poznámkami tichými (proč má pět kilo mouky, když peče jen na Vánoce).
Přemístit během osmačtyřiceti hodin dům na venkově v uspořádání 3+kk do bytu ve městě typu 2+kk lze jen velmi těžko, a tak bylo potřeba zapojit i sousedy, ke kterým byl dočasně umístěn nábytek, míchačka na maltu a další (podivné) věci.
I když se ještě v sobotu podvečer zdálo nereálné, že následující den by se měl celý tento cirkus přesunout o dvacet kiláků dál, nakonec se vize stala skutečností a snad jen to, že činžovní byt byl ve druhém patře bez výtahu kazil celé stěhovací četě náladu. (Zato někteří členové následně nemuseli dva dny do posilovny na rotoped).
Nyní tedy vím, že jsme s manželem splatili dluh těm, kteří po třikráte stěhovali nás a my je nikdy a že až se bude příště stěhovat někdo z okolí Báry, tak se hrdě nabídne ku pomoci, neboť je třeba to poslat dál. Skol.

Reklamy
Published in: on 2 února 2009 at 21:54  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/02/02/stehovani/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. Tak to znám velmi dobře. Po 30 letech jsme se stěhovali z Moravy do Čech a následně z bytu v Čechách do malého domku.Má to obrovskou výhodu, člověk velmi zvažuje co vezme s sebou. Mohli jsme zanechat celý vybavený dětský pokoj včetně záclon, v obýváku sekretář,knihovnu a stůl po babičce.Také knihy. Věci jsou stále v dobrých rukou na Moravě. Stejně jen knih bylo asi 20 zelinářských beden. Víckrát se stěhovat nebudeme a tak radím: vyhazujte, vyhazujte,vyhazujte.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: