Rohožka

Asi před rokem a půl jsme si pořídíli ve výprodeji jednoho bytového supermarketu krásnou svěží zelenou rohožku. Byla šťavnatá jako to nejkyselejší jablko a když jsme přicházeli tou zoufale hnusnou chodbou domů, tak byla to jediné, co nás vítálo u dveří. Měli jsme ji opravdu rádi.
Minulý čas používám záměrně, rohožku nám někdo ukradl. Prostě jsem jednoho večera přišla domů a muž po mě a ptá se mě, co jsem dělala s rohožkou. Odpovím, že nic a tak jsme přišli na to, že jsme o milou rohožku přišli. Sice jsme ještě udělali zkušební okruh po čtrnácti patrech, zda si jí někdo nezpestřil svůj vchod do bytu, ale asi ji mají ve vedlejším vchodě.
Dobrá, rohožka je fuč, pojďme tedy koupit novou. Prostý návrh se ovšem ukázal jako zrada, neb v době mrazů, plískanic, sněhu a jiného marastu vytáhli prodejci ceny rohožek nahoru a ty nejlevnější nabízeli za dvě stě padesát korun. Představa, že mi ji zase někdo ukradne mě hnala k tomu, že jsem vyhlásila embargo na nákup dražší jako stovku. A tak jsme byli skoro dva měsíce bez rohožky. Blbý, ale přežili jsme.
Nedávno donesla kolegyně do práce leták z jednoho velmi laciného supermarketu, kde nabízeli rohožky za třicet devět (devadesát). Shodli jsme se, že do toho jdeme a muž můj milený dostal pokyn zakoupit hned dvě, ať máme do foroty. Pravda, nejsou jásavě zelené, není na nich napsáno welcome, ale jsou černá jako pátek na burze a tím pádem doufám dosti nenápadné na to, aby je zase někdo čórknul. Nápis na rohožku dodám sama, na druhou stranu dám nálepku a napíšu tam, že kdo rohožku ukradne, tomu ruka upadne a zítra půjdu dát dvacet korun na modlení do kostela, aby se to vyplnilo, protože krást se nemá. A rohožky už vůbec ne.

Reklamy
Published in: on 4 února 2009 at 21:18  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/02/04/rohozka/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. levné koberce – breno a královstvíkoberců a tak.
    odstřižek nějakého kokosáku ve výprodeji, jsou v různých barvách, ideální je třeba 0,5×4 metry, nebo 1×2,5, podle toho jak velkou chcete rohožku – cena kolem dvaceti korun za metr čtvereční.
    s náklady nulanulaprd pořídíte krásnou rohožku ven, krásný kobereček na boty dovnitř, a případně ještě podestýlku do auta. a nejlepší a těchto rohožkách je, že je nemusíte čistit ani klepat – jsou totiž tak nestydatě levné, že je levnější je vyhodit než vyluxovat.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: