(Veřejné) Záchodky

Nejdříve ze všeho je třeba říci – děkuji za ně. Díky veřejným záchodkům jsem již asi stokrát neskončila pomočená někde na ulici a díky všem těm lidem, kteří tam pracují, ať už si o nich myslím cokoliv, já bych to nedělala.
Díky za všechny záchodky v restauracích, kinech a jiných veřejných prostorách, kde jsou záchodky zřizovaným nařízením hygieny a děkuji všem, kteří je udržují v čistotě. Jediný, komu neděkuji jsou české dráhy, protože tam – tam, přátelé, je to opravdu velmi smutné…
Nevím, jak jste na tom vy, ale já na záchodek dobíhám téměř na čas, vyžadují-li to okolnosti, dřímám v ruce minci obvykle s malým zpropitným jedné až dvou korun, přece jen z něčeho ty lidi, co tam pracují, musejí být živi. Peníze v letu mrsknu na předem určené místo a ve zmírňujícím se poklusu zjistím, zda se jedné o záchodky s centrálním výjedem toaletního papíru, nebo je distribuce diverzifikována do jednotlivých kabinek. Platí-li bod jedna, utrhnu nějaký kus, vyhlédnu kabinku, prohlédnu, zda se dá alespoň trošku sednout na prkýnko a pak se opravdu užívám té slasti, že se můžu někde vyčůrat bez ohledu na to, jak to tam doopravdy vypadá. Protože pořád je to lepší než někde za keřem, kde vás může v čupící nedůstojné pozici načapak kdejaký důchodce se svým vypaseným psem na procházce. Jak říkám – díky za veřejné záchodky.
Slyšela jsem pár stížností týkajících se toho, že ne všichni dobře rozeznávají takové ty zvířecí pigtogramy na dveřích označujících dámskou a pánskou toaletu. Je to jednoduché – zde je vysvětlení a zlaté pravidlo – pigtogram jedna – samec=pánské záchodky – chlap to má vždycky nahoru (to mě naučil otec, studoval vysokou zěmědělskou) a to druhé s křížkem (číslo dvě) je tím pádem samice=dámské.
Jo, ještě něco mezi námi děvčaty, u chlapů nevím, to si domluvte někde jinde – když už dámy vtrhnete jako voda na záchody v hospodě, chtěla jsem vám říci – je vhodné za dveře toalety zaklepat a přesvědčit se, že je zde volno, nebojte, jen málokdy se vám ozve dále a je to daleko kultivovanější než říct k*rva, když je tam zamčeno nebo to samé uslyšet, protože tam sice zamčeno není (bo není klíček), zato ona dáma zrovna nemá volné ruce, aby držela kliku. Děkuji za pochopení. Slává (veřejným) záchodkům.

Reklamy
Published in: on 15 února 2009 at 22:24  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/02/15/verejne-zachodky/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. Plně souhlasím, také prožívám ty pocity vděčnosti. Na obranu ČD musím říct, že občas se najdou i funkční WC s papírem a tekoucí vodou. Ale uznávám, že jsou v menšině. Snad se to zlepší, na Hlaváči v Praze ty nové už jsou super.

  2. zkušenost že zaklepu na (obsazený) záchodek a zevnitř se ozve „dále“ by mně asi docela rozhodila 🙂


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: