Česká móda

No, přiznejte si poctivě – kolik českých textilních výrobků máte doma. Něco z OP Prostějov? Košili ze Šohaje má manžel ještě z totality? A jak se vám ty nové konfekční trendy pozdávají? Styl a Kabo, veletrhy oděvní v Brně se mě již nějaký čas snaží prostřednictvím televize přesvědčit, že česká móda je dobrá, hravá a krásná. Když přijdu do obchodu, zívají tam na mě saka a sukně, které by si neoblekla moje mamka a v pánských oděvech nacházím stálou klasiku kalhot pod prsa.
Nechci nikomu sahat do svědomí, uznávám, že mnohé konfekce mají švih, ale musíte fakt makat a hledat, aby to neroztrhalo vaši peněženku nebo manžela, který nemá rád výstřelky. Mojí ryze českou oblíbenou návrhářkou je žena, která dala úpletu nové jméno. Její zajímavé webovky www.navarila.cz ukazují, že i v českém prostředí můžete mít exotiku jakou si jen zamanete. Martina Nevařilová je prostě nejen krásná, ale má i slušné nápady a vklidu si můžete jednou za rok vyrazit na nákupy, zůstat tam tak zhruba dopoledne, nechat se obskakovat prodavačkou a vybrat si, co se vám zamane. Pěkné je, že kolekce jsou limitové, takže v tom jen tak někoho nepotkáte.
Abych ovšem neopěvovala jen zajeté koleje – nedávno jsem narazila na poměrně slušné stránky tří holek dvou holek a jednoho kluka textilních umělců  www.variable.cz , které mě natolik zaujaly a to nejen designem, ale i výrobky, že jsem si rovnou jedny kalhoty takhle na dálku objednala. Pravda, jsou ještě ve výrobě, jsem na to dosti zvědavá, o výsledku vás budu bezesporu informovat. Je pěkné, že sem tam se někdo zdravě naštve, udělá se pro sebe a pak je z toho docela zajímavý projekt.
Poslední projekt, který bych ráda představila není se netýká jen oděvů, ale i bytových doplňků a je zajímavý svou realizací a řemeslnou zručností www.atelierchae.com . Je pěkné, že i v době, kdy z Číny dovážíme kde co, pořád ještě někoho baví dovézt hedvábí a zde ho zpracovat do nápaditých kreací a něčeho, co upotřebíte i českém obýváku či kanceláři, aniž by jste měli pocit, že to tam prostě nepatří.
Ať už máte vztah k české módě jakýkoliv, rozhodně vás nechci nabádat k nějakému dnes tak populárnímu protekcionismu. Je ovšem záhodno sem tam do domácích vod zabrousit a podívat se, kde se co děje, aby jste třeba náhodou nebyli mimo, když vyrazíte do zahraničí a vaší přátelé v Anglii nebo Belgii budou hovořit třeba o Beatě Rajské a vy nebute mít tušení, o koho jde. (BTW – Beata Rajská je z těch návrhářů, které vám peněženku lehce roztrhají…, přiznám se, že jsem to třičko za tři a půl tisíce korun prostě oželela).

Reklamy
Published in: on 20 února 2009 at 08:54  5 komentářů  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/02/20/ceska-moda/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentářů 5Napsat komentář

 1. Ahoj Petulko, jen drobnost: pises na Web, tak muzes odkazy delat klikaci. 😎

  • :- ) sorry, musim natrenovat

   • tak, a je natrenovano a ted ted uz budou odkazy klikaci :- ) diky

 2. Holky jsou 2, já jsem kluk! 🙂
  A jedno z těch variable děvčat vzkazuje, že kalhoty by měly být ušité příští týden, pokud jsou to teda ty kalhoty které si myslíme že to jsou 🙂

  • Opraveno, omlouvám se. A těším se. P.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: