Zbytky

No, přiznám se, myslela jsem si, že to byl nešvar socialismu, ty nakrájené konce salámů a sýrů vložené mezi standartní velikost koleček. Jestli chápete co myslím… Koupíte si prostě deset patnáct deka šunky, všechna kolečka vypadají stejně velká, a když je pěkně rovnáte na chlebíčky nebo někam jinam, kde jsou pravidelné tvary žádoucí a ejhle, od poloviny tam máte cucky, kousky, konce, něco co by jste nejradši vyhodili. Fakt, nekecám, stává se mi to pořád.
Nedávno se mi to dokonce stalo, když jsem si šla koupit deset deka ementálu, který byl vcelku, baba to šla za roh nakrájet a hned byla zpátky a doma jsem zjistila, že mi tam přihodila ještě nějaké zbytky, o kterých jsem neměla ani ponětí. Ach jo. Říkám si, že jim to půjdu jednou hodit na hlavu – stoupnu si doprostřed dveří, sáček z těmi jejich odkrojky zatížím tenisákem a hodím… A bude klid.

Reklamy
Published in: on 20 února 2009 at 08:45  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/02/20/zbytky/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. tam kde stojí šunka 99, musí holt prodejce prodávat rovnoměrně i cucky a zbytky, protože vstupní materii kupuje za 97. tam kde se tatáž šunka prodává za 150, může si prodejce dovolit ty konce vyhodit (nebo prodat za korunu psum). takže ve výsledku to cenově vyjde na stejno, deset deka kvalitní materie stojí v obou případech 15 korun, jde jen o pocit. . . .
    ale je pravda že pokud mi někde v seriozním obchodě namíchají do plátků provázek a šlupky – nestydím se jít jim to oflákat o pult (bez tenisáku).

  2. Blby je, ze ty kousky byly v syru za 250 CZK kilo a sunku od kosti v tomtez obchode prodavaji za 270 CZK kilo a jsou tam ty cucky a konce a to me na cele veci toci. Nic pod stovku nekupuju, nevzbuzuje to ve me duveru.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: