Design, design, design…

Je to jasné. Co není designové, to nestojí za pozornost. Přiznám se, že patřím k těm maniakům, kteří jsou ochotni listovat si na internetových stránkách a dívat se na takové věci, jako špunt do vany ve tvaru panáčka za osm stovek. Vždycky jsem byla zklamaná, když mamka koupila nějakou věc do domácnosti a ta vypadala úplně jako ta původní, která dosloužila, nebo vypadala prostě hrozně. A navíc byla pěkně nepraktická. Cedník, který se kroutil, když se jím prolívala voda a držáček na mýdlo, díky kterému bylo mýdlo rozplizlé až se na to nedalo chytnout.
Vlastní domácnost, vlastní styl a tak jsem usoudila, že není třeba pořídit vše naráz, ale kdo si počká, ten se dočká a naspoří mezitím na prima štětku na záchod za osm stovek. Prvních pár kousků jsem pořídila na www.koziol.cz. Musíte uznat, že vtip a nápad tyto výrobky jistě nepostrádají a že je to celkem humorné, mít věšák, který vás vidí. Věci do kuchyně jsem pořídila (alespoň z části) na www.krasnybyt.cz a na www.livingzone.cz. Stejně tak zajímavé jsou www.mandarinka.cz a www.joy.cz,. Chápu, můžete namítnout, že koupit si držák na ručníky za tisíc dvě stě korun je hotová sebevražda, ale někdo kouří, někdo má papírové modely a někdo drahé věšáky v kuchyni. Narovinu říkám, že nemám nic proti www.ikea.cz, pro mě za mě, to je každého věc (a za ten červený stolek firmě děkuji každý den). Mají tam slušný kousky za zajímavé ceny, látky, které můžete vzájemně kombinovat apod., prostě si tam dle mého vybere každý. Ale jsou i jiné obchody s nábytkem, třeba na www.kare-desing.cz, tam si užijete opravdové kousky kde čeho a bude vám jasné, odkud čerpali tvůrci pořadu Jak se staví sen.
Chápu, že vlastní kapitolu tvoři design na míru, od návrhu po realizaci, ale tak zas se nemá nic přehánět, pár pěkných kousků se najde i obchodech, jen hledat. Ptáte-li se po českém výtvarném užitém umění, chápu, že jen málo kdo z nás má doma kreaci Bořka Šípka (www.boreksipek.cz), ale možná jste někdy zatoužili po nějakém šíleném nápadu z dílny Maxima Velčovský. Je to takový ten borec, co odlil holínku z porcelánu a povýšil to na vázu. Stránky jako takové najdete asi těžko, ale díky vyhledavači vám vypadne pár odkazů, které vám mladého tvůrce přiblíži v mnoha aspektech.
Ať už jste designový gurmeti, spotřebitelé nebo prostě jen uživatelé, přiznejme si, čím pěknější věci, tím déle se na ně dá dívat a o to možná nakonec jde nejvíce.

Reklamy
Published in: on 4 března 2009 at 22:50  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/03/04/design-design-design/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: