U zubařky

Když už z nějakého důvodu vypadne plomba, je to dosti nepříjemné, ale zato máte možnost vidět, jak taková věc vypadá, jak velkou díru vám asi zakrývá a tak povšechně je to dle mého docela zajímavý kousek ke zkoumání.

Stalo se mi nedávno, že jsem si čistila mezizubní prostory mezizubním kartáčkem a cvrnk a kus plomby byl venku. Jů, i s cementem, úžasné. Prohlédla jsem si to ze všech stran a druhý den zavolala svojí paní doktorce, lépe řečeno její sestričce a objednala se na opravu. Do čtrnácti dnů jsem seděla na křesle a tvrdila paní doktor, že to mám na pravé straně nahoře. Ochotně jsem otevřela pusu a nebylo to napravo, bylo to nalevo. Po prohlídce i ostatních zubů se ukázalo, že oprava plomby bude jediná událost, kterou budeme podnikat.

Sice jsem loudila injekci, ale bylo vysvětleno, že to bude jen chvililenka a že to bude nepříjemné, ale opravdu jen chvilku. Nevěřila jsem jí ani sestřičce, která je opravdu moc prima, ale pusu jsem tedy držela otevřenou jako hluchá a nechala jsem si tam vrtnout, ale to už jsem v sobě měla tolik vlastního adrenalínu, že to fakt skoro nebolelo. Ani ne za pět minut jsme měli hotovo, opraveno, vydesinfikováno a šla jsem. Tedy – ochotně jsem zaplatila třicet korun, měla jsem to i jako preventivní prohlídku, dohodly jsme se, že bych měla přijít zase v srpnu nebo v září a pak jsem teprve šla.

Je to krásné, když máte dětskou zubní doktorku, která má pochopení pro vaše boleti, a když vám to vrtá, můžete si vklidu prohlížet toho nejmilejšího kámoše z dětství – krtečka a jeho kámošku myšku. Je pěkné, když s vámi hovoří, chápe vás a je milá, i když by vás nejradši k tomu křeslu někdy přikurtovala i s hlavou, jen abyste jí necukali. Moje babička totiž byla sestra na zubním a to byl horor. Celou dobu se o mě bavily jako bych tam nebyla a na moje pocity nebral absolutně nikdo ohledy. Pak jsem to zažila ještě jednou na dospělém a tam jsem pak už pro jistotu nešla, protože to byl fakt horor na druhou.

Nezbývá než blahořečit kamarádoví mého muže, který paní doktorku sehnal a děkovat za to, že nás paní doktorka chce ošetřovat. Díky, díky a dneska jdu dát pade na modlení (aby bylo dost zubařů).

Reklamy
Published in: on 19 března 2009 at 08:54  4 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/03/19/u-zubarky/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 4Napsat komentář

  1. 😀

  2. Tak to ti opravdu závidím, že máš zubaře. má zubařka v prosinci umřela, a já se nemohu nikde udat.

    • Ale co budes delat? Myslim doopravdy? Obtelefonujes dalsi deset zubaru, pujdes nekam na soukromo za draho nebo to nechas na pohotovostni sluzbu a hold zaplatis 90 CZK a u doktora-zubare reknes pravdu, ze jdes jen na kontrolu, protoze Te nikdo nechce? Je to docela prekerni situace, ve ktere jsme se s muzem taky nachazeli, takze jsme zvolili metodu znamych. Je to sice drsny, ale obavam se, ze v tomto state to snad ani v posledni dobe nejde.

  3. Jediné, co je výborné v BN je naše milá zubařka, mladá, příjemná, pečlivá,pracovitá,puntičkářská. Až se nechce věřit. A k tomu má příjemnou sestru, shodou náhod z Moravy odněkud od Prostějova. Škoda, že už mám momentálně všechny zuby opravené. Tak zase za půl roku paní doktorko!


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: