Masáže na vlastní tělo

Domnívám se, že to nejlepší, co můžete pro sebe a své tělo udělat, je jít na masáž. Byla jsem na několika typech a tak se s vámi dnes rozdělím o postřehy a doporučení, kterou si kdy vybrat.

Klasika
Klasickou masáží bych nazvala ten typ, kdy vás masíruje někdo z Čech a má normální masérský kurz. Masírování stojí od sto padesáti třeba až do pěti set, přijde na to, zda chcete jen záda a šíji, nebo jestli chcete, aby vám rozmasíroval celé tělo. Princip je takový, že se svlečete do kalhotek/trenýrek, ulehnete na masérský stůl a ten, kdo vás masíruje, kolem vás kmitá a masíruje vás. Trochu mi ty masérské pohyby připomínají hnětení těsta na vánočku. Pokud je někdo stydlivější, doporučuji variantu, kde vás masíruje někdo slabozraký nebo nevidomý, i když ono je to fakt jedno, myslím, že v tomto případě není ostych na místě. Obvykle pak dostanete doporučení ten den už nic nedělat a já osobně má vždycky druhý den pocit, že jsem spadla do takového toho mandlovače (doufám, že víte, co je to mandl) a že jsem z toho sice vyšla živá, ale totálne zmandlovaná. Pak ty svaly a úpony povolí a aspoň na týden se pak cítím výborně.

Zen Shiatsu
Jasná masáž importované sem z Ásie. Než bych popisovala, oč jde, mrkněte na www.zen-shiatu.cz, třeba se vám to zalíbí. Na této masáži oceňuji to, že si donesete svoje vlastní oblečení a do toho se převlečete a jste masírování přes oděv. Navíc to není až tak moc masáž, ale takové no, cvičení, řekla bych. Masér s vámi prostě tak různě cvičí, tlačí na různé podivné body na těle, na hlavě, prostě různě, kde mu přijde, že to nemáte dobrý. Leží se u toho na zemi na takové žíněnce a ten, kdo vás masíruje kolem vás tak různě krouží. Musím říci, že je to velmi citlivé, druhý den je to dosti v pohodě a libí se mi, že když si třeba nemůže někdo lehnout (těhotné nebo když má někdo problémy s klouby, zády apod), tak se to dá dělat na židličce. Ceny jsou … řekněme vyšší, co si budeme namlouvat, ale je to obvykle spojenou s konzultací, povykládáním a doporučeními, takže je to takový pěkný balíček. Rozhodně doporučuju, budete mile překvapeni.

Thajská masáže
Tu bych popsala asi takto – když jsme byli malí a taťka z nějakého důvodu ležel na zemi, tak jsme po něm skákali, různě ho matlali rukama a nohama a on říkal, au, au. No, a tak nějak ta thajská masáž vypadá. Malinká Thajka na vás hupne a pak po vás různě houpe, tlačí vám lokty, kolena a ruce na různá podivná místa a ptá se vás, jestli je to OK. Zvláštní je, že má vychytané ty nejbolestivější místa na těle a na ty pořád tlačí a hněte je a já nevím co s němi všechno dělá. Mám pocit, že původně se to jmenovalo Thajské mučení, ale nikdo na to nechtěl chodit, tak to přejmenovali na masáž, ale obsah zůstal stejný. Pěkné je, že i zde je věnována pozornost celému tělo, masírování jste sice nazí ale přes nějakou látku a těch čtyřicet kilo, která každá masérka má, pocítíte během masáže aspoň stokrát. Leží se u toho na zemi a masérka kolem vás skotačí po kolenou. Každopádně je to zážitek okořenený opravdovými dálkami a odpovídá tomu také cena, ale rozhodně to za vyzkoušení stojí, i když to má zcela jiný rozměr než výše dvě popisované.

Masáží existuje samozřejmě celá řada, zvláště těch, které jsem na vlastní tělo nevyzkoušela, tak pokud by se někdo chtěl podělit o svoje zážitky, prostoru v komentářích je dost. Byl někdo na baňkové? Nebo nedej bože na lymfatické? Podělte se s námi, ať víme, nač příště (ne)jít :-). A já vám v úterý napíšu, jak to vypadá den po thajské…

Reklamy
Published in: on 30 března 2009 at 21:33  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/03/30/masaze-na-vlastni-telo/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. jjj, tawan v interconti, to je mazec 🙂
    řekl bych že nejlepší v praze

  2. Správný masér tohle módní rozdělení ignoruje, ovládá všechny techniky a používá ty, které se zrovna hodí. Takže může začít klasickým sportovním „hnětením“, hodně zatuhlé svaly rozmasírovat baňkami, chvilku po člověku poskákat a nakonec ho ještě nějakým cvičením lehce protáhnout


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: