Staré šampóny

Nevím, kolik máte doma vy starých šampónů, ale já požehnaně. Hlavně těch spolehlivých proti lupům, to mám malou soukromou výstavku, nechci říkat sbírku, ale rozhodně jich je požehnaně. Hádám, že ti, kdo touží po nemastných vlasech mají něco podobného, stejně jako toužiči po objemu vlasů. Jakkoliv jsou marketingové nápisy na šampónech úžasné (a mně můžete věřit, že na nich pracují celé týmy), realita, jakost a výsledek přijde prakticky po druhém třetím umytí, takže je už pak jedno, jestli ten šampón stál sto dvacet nebo čtyři sta dvacet korun, když prakticky použitelný není. A slibovaný výsledek chybí…
Co s ním? Já osobně, pokud mi přijde jako obzvláště velký lůzer, ho používám na mytí podlah. Uznejte sami, je to saponát, odmašťuje to a to, že je tam třicet molekul a dvacet protejnů vaší podlaze rozhodně nemůže ublížit. Pění to sice jako čert, tak je lepší to tam dávat až po napuštění vody, ale efekt a výsledek to má opravdu výborný.
Druhý vhodný způsob je pak použít šampóny na praní jemného pleteného oblečení. V odpovědných obchodech vám sem tam prodavačka řekne, že to máte vyprat v tekutém pracím prostředku nebo v šampónu. Je to opravdu jemnější a čistější a nevyžere vám to ruky ani vlnu. Peru v tom dokonce i jakýsi starý svetr se jehněčí vlnou a pořád to drží jak helvécká víra.
Třetí využití je dáno samotnou pěnivostí každého šampónu – prostě ho použijte místo pěny do koupele. Pokud jste vyznavači pěny, budete nadmíru spokojeni, parfémování je jen jemné, takže i muži by s tím mohli být spokojeni a aspoň si ho můžete nechat na poličce v koupelně.
Takže i když by jste s tím zpropadeným nefungujícím šampónem nejraději praštili do koše, zkuste ho ještě druhotně použít, budete mile překvapeni. A pokud používáte starý dobrý kopřivový/březový/heřmánový, litr za třicet korun, tak vám skládám poklonu, neb uniknout kosmetickým reklamám a lákadlům chce opravdu pevný charakter.

Reklamy
Published in: on 31 března 2009 at 21:53  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/03/31/stare-sampony/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: