Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru

Hozenou rukavici naše Kancelář samozřejmě zvedne.
Kauzu „hubnutí“ samozřejmě pečlivě a se zájmem sledujeme.
Ono je velice zajímavé sledovat někoho, kdo je skoro až obsedantně posedlý jídlem a přitom se snaží zhubnout. Když hubne někdo, pro koho je jídlo středobodem známého vesmíru. Někdo, kdo ve výloze kouká výhradně na čokoládu; někdo, kdo neprojde kolem obchodu s jídlem, aby alespoň letmým pohledem nepolaskal obal oblíbených sušenek či chipsů;někdo, kdo nejdříve přemýšlí o tom, jak se kde nají a teprve pak o tom, co tam vlastně bude dělat. Ale především někdo, kdo odmítal jakýkoliv rychlejší pohyb, chůzi do schodů a nedejbůh do kopce.
Takový člověk je ve svém konání nepřekonatelně zajímavý.

Především naše Kancelář musí poopravit údaj o zhubnutých kilech. V současné době je to asi tak 13 kg a nikoliv 15, jak mylně informovala autorka.

Náš redakční tým také považuje za nutné podělit se s vámi o názor na téma „pochvalné řeči okolí“. Naše Kancelář se domnívá, že je to krajně nespravedlivé vůči lidem, kteří si celý život udržují normální váhu a linii. Ty nikdo nepochválí jak je rok dlouhý. Ale když takové vyžrané hovado shodí pár kilo, tak se každý může přetrhnout, aby ho pochválil. To, že to nakonec stejně skončí jojo efektem a návratem na původní váhu, již nikoho příliš netrápí. Proto doporučujeme: nechvalte ty tlusťochy tak moc. Kašlali na to, jedli na co přišli a teď najednou, když doktoři pohrozí, dělají ze sebe svatoušky. Ne ne ne. Tůdle. Nejdřív dokažte, že to není náhoda a my vám pak uvěříme, že to myslíte vážně. Tak, to bylo naše malé kritické okénko.

Jeden externí spolupracovník vyčmuchal, na co konkrétně narážela autorka, ve svém článku ohledně „odměny“. No jasná věc, tlusťoch bude pozván na opulentní večeři do restaurace, kde se jenom ochutnává a ochutnává a ochutnává, až zákazník praskne.

Pro dnešek vše. Zůstaňte naladěni, protože k tématu hubnutí se ještě určitě vrátíme.
Dobrou chuť.

Reklamy

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/04/22/647/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: