Gran Torino

Nechci vás do nečeho nutit, ale tento film by jste měli vidět. Abyste věděli, že předsudky ke žluťákům nejsou jen u nás; abyste věděli, že není radno zahrávat si s pouličními gangy; a už vůbec není radno si zahrávat s válečnými veterány. A co hlavně – má to výborný konec. Jaký? Tto vám přesně nemůžu říci. Posledních deset minut mám zcela rozmazaných proudem pomalu tekoucích slz, kterým jsem se prostě nemohla ubránit.
Úžasné mi přijde to, že Clinťák (jako Clint Eastwood) si to sám režíroval, což je v osmdesáti letech dosti na pováženou. Samozřejmě si střihnul i hlavní roli, ve které mu ten prožitý Vietnam prostě nemůžete nevěřit. Role snad ani není šitá na míru. Já to vidím tak, že si řekl „dnes si na nic nebudu hrát, bude se prostě tvářit jako vždycky“ a ono to prostě funguje.
A že si nazpíval závěrečnou píseň? Maličkost…
Děj je téměř prostinký – umře mu žena, on zůstane se svoji fenou sám a věnuje se popíjení piva na verendě. Do vedlejšího domu se přistěhuje asijská rodina. Jeden ze synů je nucen být členem pouličního gangu, což ovšem není nic pro něj. Gang se ovšem nehodlá smířit s tím, že je někdo odmítl a tak začnou mladíka pronásledovat, čímž si zadělají na průser, neb při tom šlápnou na trávník Clinťákovi a pak mu ještě šáhnou na jeho milované auto a to se náš veterán opravdu naštve a děj se nám velmi pěkně rozvine….
Pěkné na tom je ta opravdovost, s jakou je film natočený a výkony herců i herců-neherců jsou opravdu úchvatné…
Doufám, že budete mít větší štěstí než já a budete sedět vedle někoho normálního, kdo se bude smát na správných místech (ano, je to úsměvné) a nebude u tak vážného filmu zřát popcorn…

Reklamy
Published in: on 23 dubna 2009 at 21:39  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/04/23/gran-torino/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. aneb Kterak krátkým textem zaujmout náhodného kolemjdoucího :). ten film musím vidět…

    • http://www.csfd.cz/film/240479-gran-torino/

      jeste jsem chtela pripojit, co o tom rika Cesko-Slovenska filmova databaze, kde jsou i komentare ostatnich… neskromne bych rekla, ze jsou podobne jako ten muj – necekane se rozvijejici film :- )

      a dekuji nahodnemu Kolemjdoucimu


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: