Jindřichův Hradec

Je to až překvapivé, jak jsou si města podobná jako vejce vejci a přes to jiná. Jindřichův Hradec je klidné místo na procházky po městě, jehož vnitřní historická část je poměrně malá, takže procházky to jsou ideálně krátké, navíc ovšem velmi fotogenické. Byli jsme zde v neděli a dokonce měla otevřeno místní cukrárna (myslím, že poprvé a naposledy jsme si dali dia zákusek) a dva obchody s rukodělnými výrobky. Jak milé. Díky tomu, že jsme si spletli směr, jsme viděli kostel a klášter, oba zavřené na petlici. Zámek, který se zde také nachází, je příkladem stavebních slohů gotických a renesančních a zámek obsahuje také dvě prohlídkové trasy takového toho klasického ražení – komnaty, komnaty, ložniče, výmalba, plus jednu typu černá kuchyně, konírná, jídlena, to pro ty, co jsou již přepychem zemdleni a rádi by viděli něco normálního.
Naše skupina byla velmi početná, na můj vkus dosti početná, ale slečna průvodkyně byla na dané věci zvyklá a tak nás zvládala s přehledem. Viděli jsme Perchtu a pár obrazů, které jsme viděli už v Telči, ale i tak to byla prohlídka velmi poučná, neb místo křesel a vykládaných truhel, hovořilo se spíše o majitelích a jejich zvycích, ženách a životních osudech vůbec.
Ve všední den by se tam dalo vidět asi více, ale neděle je neděle, tak jsme si dali oběd na náměsti a tradá do Prahy, do Podolí, domů.
No, a ty zpropadené Slavonice, na které jsem se těšila snad nejvíce, tak ty si dáme příště. Hlava mi sice trochu vychladla, ale i tak si myslím, že si to slavoničtí za rámeček nedají….

Reklamy
Published in: on 18 května 2009 at 20:57  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/05/18/jindrichuv-hradec/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. Perchtu? Co dělá v Jindřichově Hradci – já žil v domnění, že straší v Rožmberku nad Vltavou – nebo je jich více?
    Díky za objasnění.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: