Telč, turistů ráj

Ano, ano, Telč je v UNESCO, je tam právem a tak se otvírá turistům v maximálně možné míře. Jsou tam parkoviště, placená blízko centra, neplacená kousek dál, jsou tam záchodky, krámky, obchůdky, náměstí s baráčkama jako z perníku, zboží suvenýrové i tradiční výroba rukodělná, oblečky z výtvarných dílen i přehlídkových mol. Restaurací nepočítaně, nebyli jsme v žádné, protože v době našeho příjezdu se zde odehrávala přehlídka veteránů aut, kol a kočárků, takže všude bylo rušno a živo až až.
Osobně jsem prozkoumala většinu obchodů a pak v zámku vybrala trasu I (mají dvě) a vyrazili jsme na prohlídku. Tentokrát provázel mladík, evidentně věděl víc, než říkal, ale i tak byly renesanční komnaty krásné, místnosti i exponáty vkusně aranžovány a prohlídka byla celkově příjemná, i když byla naše skupina početnější. Po zámku jsme ještě vylezli na věž, prohlédli si okolí zámku, zbytek obchodů, ještě jednou náměstí a jeli domů.
Telč rozhodně doporučuji k návštěvě, myslím si, že téměř jakýkoliv roční období je vhodné, je to město na turisty příjemně připravené a dá se tam strávit víc než jedno odpoledne

Reklamy
Published in: on 18 května 2009 at 20:50  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/05/18/telc-turistu-raj/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: