Chybí vám televizní hlasatelky?

Od té doby, co na České televizi nejsou televizní hlasatelky a hlasatelé, přemýšlím, zda mi chybí nebo ne… Přece jen Věc Makropulos – Saskia Burešová, Alexandr Helama, či benjamínek Roman Víšek, to jsou jména a tváře, která nás provázela od dětství. Pamatuju si živě, jak babička seděla úplně u obrazovky a čekala, až se objeví hlasatelka, protože na sobě měla vždycky něco extra super a co bylo potřeba shlédnout zblízka a nedej bože, když na sobě měla po skončení pořadu něco jiného.
Asi by byli všichni ti hlasatelé zastaralí brontosauři v současném rychlém televizním vysílání, ale myslím si, že ve své době měli svůj význam, i když chápu, že uvádět večerníček a pak posílat děti do postýlky asi nebylo to, co by si představovali, že budou dělat každý večer.
Musím říci, že jsem někdy trnula, když jsem měla pocit, že zapomínají svůj text nebo když se přeřekli třeba dvakrát za vystoupení a pak jsme vždycky hádaly s druhou babičkou, kolik peněz jim strhnou. (I když je pravda, že jsme nikdy nehádaly, kolik peněz vydělávají).
Na jednu stranu mně osobně chybí, protože to byl prostě zvyk, na druhou stranu je to asi dobře, že byli staženi a nahrazeni ukázkami z filmů a všechno, co je a bylo důležité k filmu je možné přečíst si ve filmových magazínech a na teletextu, ale asi to není tak úplně ono, protože popřát příjemnou zábavu a ničím nerušený večer například od šťabajzny Violly Ottové, to se jen tak někomu nepoštěstí…
PS: Trnu, co zruší příště… Doufám, že na večerníček nikomu nesáhnou, protože nevím, na co by se současní třicátníci před začátkem televizních novin dívali. Ať žije Trautrnberk!

Reklamy
Published in: on 3 června 2009 at 20:32  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/06/03/chybi-vam-televizni-hlasatelky/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. Ani maličko mi nechybí – vadilo mi, když dopředu říkali o čem film bude, a to přání příjemné zábavy, to přece člověk nemohl brát vážně.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: