Coraline

Musíte to vidět. Je krásný film. Neberte ohledy na to, že je animovaný a že by se mohlo tím pádem zdát, že je (pouze) pro děti. Je to návrat do dětského světa, to ano, do dětské fantazie, to ano, ale je to krásné, opravdu krásné. O knize ani autorovi jsem nikdy neslyšela, ale to naprosto nemění nic na skutečnosti, že film je zpracován co do animace opravdu mistrně. Světy, které se vám ztratí před očima, panenka, která dostane nový kabátek, zahrada, která je krásná, když se na ni podíváte ze hřbetu letící kudlanky nábožné…, je opravdu poetika sama.
Příběh byl se mohl zdát jednuchým, ale nakonec není. Coraline, dívenka, která se přestěhovala s rodiči do domu na samotě, kde kromě ní býdlí ještě krotitel bílých myšek a dvě paní od cirkusu, které ztloustly, se trochu nudí, protože rodiče píší zahradní katalog a nemají na ni(c) čas. A když maličká nalezne zamčená dvířka a získá od nich klíček, začnou se dít neuvěřitelné věci.
Dvakrát jsem se tak vylekala tak, že jsem poskočila na sedačce, jak se děj rozvinul a byl tajemný a trochu víc temný, než by si byla ochotna dospělácká duše připustit. Vidět tento film v sedmi letech, v životě nejdu na půdu a přestanu si hrát s některými panenkami.
Rozhodně doporučuji navštívít, počasí není letní ani náhodou a dosti ladí s tím, které je ve filmu. Přeji příjemný zážitek a pěkně si užijte všechna ta cirkusová vystoupení, mořské panny a jestli budete mít štěstí na verzi s českými titulky a původním znění, rozhodně si užijte ten nespočet variant angličtiny, které se zde nacházejí. A mějte rádi kočky…

Reklamy
Published in: on 19 června 2009 at 07:58  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/06/19/coraline/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: