Použité léčivo

Víme to všichni, slyšeli a četli jsme to snad sto krát – použité léčivo je třeba vrátit do lékárny. Nevyhazovat do koše, aby si s tím třeba někde nehrály děti nebo nějaký psychopat. A taky je to ochrana před námi samými, abychom si jednou za čas nedali pět let prošlé léčivo, bo jsme ho našli v naší staré dobré lékárničce.
V praxi to tedy znamená, že jednou za čas zkontrolujete domácí (případně auto)lékárničku a to, co se vám už nezdá a co má prošlou lhůtu, sbalíte do pytlíku a odnesete do nejbližší lékárny, kde odevzdáte. Ve slovese na konci věty se ovšem skrývá – jak to říci – problém. Odevzdáte, no, jak se to vezme. Přijdete do lékárny, dobrý den, nesu nějaké použité léčivo. V tu chvili nastane divadlo největšího kalibru. Tak v první řadě je lékárnice zklamána, neb evidentně žádný kšeft nebude, v druhé chvíli se na vás podívá jako na legálního přenašeče chemického odpadu a je jí úplně jedno, že polovinu toho, co nesete, vám před lety prodala. Pak nahodí výraz – se zločinci nevyjednávám a začne se na vás dívat jako na pašovatele jaderného odpadu. Následuje milostivé odejití dozadu (lékárny), odkud donese vlastní pytlík a do něj vy odevzdáte svůj pytlík s léčivy. Transakce hodna agentů KGB. Navíc se na to ta lékárnice dívá dosti štitivě. Zažila jsem i druhý případ – kdy místo odejití dozadu milostivě pokynula lékárnice hlavou, že TAM se nachází koš a TAM to mám vyhodit (zneškodnit). Nevím, na co se ty holky v lékárnách hrají, ale kdyby se takhle chovali všichni obchodníci (a mezi námi – co jiného lékárna je, než obchod se zdravím), tak by už polovina prodejců elektroniky měla za takové chování rozbitou hlavu mikrovlkou, nohu skříplou ledničkou a ruce zpřerážené starými rádii. Někdy se těm lékárnicím fakt divím – místo aby vám pochválili, že dobře děláte, jednají s vámi jako s hromadnými vrahy. Asi tento článek pošlu do toho jejich Grémia, aby měli o čem jednat…

Reklamy
Published in: on 21 června 2009 at 21:41  4 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/06/21/pouzite-lecivo/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 4Napsat komentář

  1. mám dojem, že chodíme do stejné lékárny 🙂

  2. Vidíš, to musím zkusit v BN, jestli budou reakce stejné. Když si kupuji drahý krém, tak se na mně smějí jak měsíček. Tak udělám test.

  3. Stejně tak je neradno vracet prázdné lékovky (jak mě učila babička). Kamarádkou lékárnicí mi bylo vysvětleno, že sice mají povinnost je přijímat, ale většinou je rovnou vyhodí, jelikož vyčistit a je a sterilizovat stojí tolik času, peněz a tak zatíží životní prostředí, že je rychlejší, levnější a k přírodě šetrnější koupit prázdnou lékovku Made in China.

  4. Jo a vyhazovat léky do koše v lékárně je OK, jelikož ty se likvidují (aspoň v Brně) jakožto zdravotnický odpad.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: