Došel proud

Byl by to krásný den, kdyby ta elektřina vypadla na celou dobu. Nestalo se tak ovšem. Co se stalo, to ví jen hlavní energetický guru, ale ve čtvrtek v poledne v některých pražských částech přestal jít proud a to asi na hodinku. Polední doba určená k obědu nabyla tedy i jistého půvabu. Najednou nebylo tam spěchat. Počítače neběžely, tiskárny byly mrtvé, serverům docházely baterky. Elektronické pokladny nešly otvírat a dveře na fotobuňku zavírat. V obchodech se jelo jen podle kalkulačky a v jídelnách se jedlo v pološeru polovlažné jídlo. Byl to moment, kdy najednou sedět v kanceláři nebylo to pravé ořechové a ulice se zaplnili lidmi jako mávnutím čarovného proutku. Tramvaje stály. Auta také, neb semafory jsou také živeny elektřinou.
Na hlavní křižovatky přispěchali dopraváci a řídili dopravu „ručně“. Nechci říkat, že se život zastavil, ale dosti se zpomalil a ztišil. Celé to ticho trvalo jen hodinu. Pak byly slyšet houkačky, sirény, alarmy (už zase). Telefonní sítě byly následně přetížené, neb bylo třeba nahodit servery a restarotvat počítače. Vše bylo během dvaceti minut v normálu, ale přišlo mi to líto. Trochu.
Kdyby ta elektřina fakt nešla, nedojela bych metrem domů a nevybrala bych si prachy v bankomatu. A to by se časem mohlo ukázat jako problém…

P.S: Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru k tomu dodává – Pokud Vás zajímá, co by se asi tak mohlo stát, kdyby nefungovala elektřina, zkuste si při světle svíčky přečíst knihu od Ondřeje Neffa Tma (resp. Tma 2.0). Redaktoři naší Kanceláře již vykupují v obchodech zásoby petrolejových lamp a podobných blbostí. Ale hlavně jsme si všichni pořídili zbrojní průkaz a učíme se střílet, bo to bude fakt peklo.

Reklamy
Published in: on 28 června 2009 at 21:27  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/06/28/dosel-proud/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: