Moderní výstava

Ano, ano, je to tak. Byli jsme na moderní výstavě. Skoro se mi chce říci – na té nejmodernější v Praze. Byli jsme v DOXu. Jak vidíte – píše se to čtvereček-kolečko-křížek. Moderní jak sviňa. Ještě modernější je vstupné sto osmdesáte korun, chcete-li necelých sedm eur.
V tak moderním zařízení neberou karty a slečna tam sčítá na kalkulajdě.
V současné chvíli se tento nový, světlý, místy nedostavěný prostor pyšní Entropou od Davida Černého, tím zázrakem z Bruselu, na/za který nedostal ani kačku. Je to ostuda, jen ty náklady na matroš/práci musely být tisícové. No, nic, takový už je svět. Mně se Entropa líbí, dívalo se na ní desítky lidí a musím říci, že rozhodně zaujala více, než zbytek expozic. I děti a to už je co říci. Kromě tohoto zázraku zde vystavují čeští i zahraniční umělci a jejich výstavy a instalace a projekce, to je něco, co – jak bych to řekla – nejednoho diváka uvedou v úžas. Výstava o nanotechnologiích mi snad přišla nejvíce smysluplná, jakkoliv o nanotechnologiích nic nevím.
Přestože jsem se snažila některé věci jen vnímat a nechápat, byla jsem místa ztracená. [Hičkokovo] Psycho rozfázované po okýnkách ve 24 hodinové smyčce – z toho fakt jeden nic nemá. Nebo hůř – slon na obrovské obrazovce, který buď leží nebo stojí…
No, nevím, umění je takové, jaká je doba a jací jsme my sami. Asi doma i my sami jsme dosti zmatení, nevíme, co chceme a jak to vyjádřit.
Přiznám se, že nevím, zda mám tento výstavní prostor doporučit. Jsem si jistá, že pokud sem vezmete své zahraniční přátele (v jakémkoliv věku) budou nadšeni. Angličtina je tu druhá řeč, rozhodně v tomto směru žádný problém, ale pokud za vámi přijedou vaši drazí rodiče, zůstaňte u osvědčené ZOO a Hradu a budete děkovat sobě i mně.

P.S.: Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru pouze dodává: Ten slon je z toho všeho nakonec skoro to nejlepší, protože zbytek výstavy jakéhosi absolutně nejvíc nejslavnějšího, světově uznávaného, nejvýraznějšího a určitě i nejpřínosnějšího a také nejinspirativnějšího umělce současnosti Douglase Gordona stojí za prd. Když se něco jmenuje „Krev, pot a slzy“ tak by jeden očekával něco zajímavějšího než videoprojekci poskakujícího krkavce, slona či Psycho sem tam a zase zpátky a ještě ke všemu zpomaleně. Sakra práce.
Redaktoři kanceláře sice uznávají Entropu jako zajímavé dílko, ovšem ztvárnění například Finska je pro většinu naprosto…jak to říct a moc neurazit…no řekněme, neuchopitelné.
Naší kanceláři se podařilo dokonce získat exkluzivní vyjádření pana manžela. Doslova řekl:“ Do toho posranýho baráku se současným uměním mě pěkně dlouho nikdo nedostane. A to, že tam na podzim bude Designblok, to si ještě hodně rozmyslím. To bude mou drahou choť stát nejméně 49 lízátek!“
Kancelář se loučí s výkřikem: Zlatý baroko !!!

Reklamy
Published in: on 30 června 2009 at 21:25  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/06/30/moderni-vystava/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. Peti, dík moc za upozornění, měla jsem v úmyslu tam zajít.Takhle jsem ušetřila a za to půjdu s vnuky do ZOO, mimochodem my důchodci, co máme slevu na MHD v Praze, máme ZOO za 1,- Kč. Neuvěřitelné,ať žije Fejk a jeho zvířata. A nejlepší tam jet parníčkem, to je super.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: