Na bazéně

Konečně, konečně jsme se s mužem dokopali a chodíme na bazén. A to tak, že pravidelně, spolu v neděli ráno a muž samotný ve čtvrtek odpoledne. Vybrali jsme něco poměrně nedaleko bydliště – bazén SK Motorlet. Za hodinu a půl plavání si zde účtují osmdesát korun a máte k tomu saunu gratis. Bazén má dvacet pět metrů, dvě plavecké dráhy pro kondiční a rychlé kondiční plavání a pak poměrně velkou část pro děti a ty, co nutně potřebují mít dno na dosah, neboť zde hloubka dosahuje cca jednoho metru, zatímco plavecká část je hluboká metr sedemdesát, plus mínus.
Plavání je velmi zdravé, to vám potvrdí kde kdo, ale pokud plavete prsa, nutně musíte hlavu zabořit do vody, jinak hrozí, že byste si tu krční páteř mohli zablokovat úplně. Onen styl „Paní starostová“ ovšem vyznává poměrně velká řádka plavců a to i v kondičních drahách a působí to opravdu směšně. Mezi plavci – profíky – vystrčená hlava. A to už vůbec nemluvím o tom, když si tam někdo střihne závodního kraula, to mají po účesu i ty poslední matky na lavičkách.
Pěkné je pozorovat (méně pak zažít na vlastní kůži) to, jak si kdo věří a jak kdo čte tabulky. Ono rozdělení na kondiční plavání – tedy plavu furt pryč, mám svoje tempo a hledím si svého a rychle kondiční plavání – tedy trénuju na závody, plavu o sto šest, nehledím napravo nalevo a cákám jak starej cákálista, vede k tomu, že se sem tam tyto dvě skupiny pomíchají a pak se všelijak předbíhájí, dávají si prednost, zrychlují, zpomaluji, to, je to někdy blázinec.
Každopádně hodinka plavání obvykle nakonec uteče jako voda a pak se jdeme potit do sauny. Někdy je tam dosti narváno, přece jen – chodí tam dost Rusek, trochu se smočí v bazéně a pak se jdou saunovat, někdy si tam přijdu jak na dalelé Rusi.
I tak je to dost dobré jít si ráno zaplavat, pak obvykle zapadneme do hospy na jídlo, takže nevařím a ještě stihneme druhou část formulí :- )

Reklamy
Published in: on 16 července 2009 at 08:37  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/07/16/na-bazene/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. A co nějaké tabulky, kolik kdo uplave a jak rychle? 🙂

    • Pan manzel uplave 1 km za cca 40 minut, dalsi informace se nasi Kancelari nepodarilo zjistit.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: