Kapesníky

Jsme kapesníková rodina. Království za látkové kapesníky. Na jejich používání jsme se s mužem domluvili a tak se o to, aby se vrátily zpět do používání staráme společně. Já je peru, bo mýdlové ořechy jsou na to nepřekonatelné a můj muž žehlí. Nechci, aby to vypadalo, že doma nedělám žádné domácí práce, ale nemusím dělat všechny a tak jsem to rozdělila, to je na vysvětlenou. A navíc – kromě toho, že je to opruz, je to i jednoduché.

Jenže sehnat v dnešní době pořádný měkký kapesník, to není žádná prdel, s prominutím. To vám nabízí v obchodě tři kapesníky za tři sta z místa, a když to doma vybalíte z té krabičky a zkusíte měkkost a savost, tak byste to nejraději do té krabičky nejdradši narvali zpět a vrátil tam, kde jste to koupili. Děsný.

Nejlepší zdroje se ukázaly babičky a maminky a jejich staré dobré krabičky s kapesníky, které dostaly před třiceti až padesáti lety a nerozbalily je, bo to by byla škoda. Dobré na tom je, že takové kapesníky si můžete ošahat, vyzkoušet a případně vrátit. Vrácení se zatím nekonalo, protože to, co mají naši rodičové doma, to jsou staré dobré kapesníky, česaná bavlna, někdy mám pocit nějaký damašek speciál, prostě pohádka pro nos, když vás chytne rýma nebo máte permatentní alergickou rýmu. Dobré na těch starých kapesnících je, že je můžete prát a žehlit do aleluja, a kapesník je pořád pevný a není přes něj vidět.

Nedávno jsem ovšem objevila ještě jeden zdroj – trhy. Já jsem byla konkrétně na Flóře v Olomouci a muž pak provedl podobný nákup na Matce živitelce v Českých Budějovicích (kde by chtěl žít každý). Objevila jsem na té Flóře totiž pána s kapesníkama velkýma jako malý stan, který měl jeden až dva kousky vybalené a tedy bylo možné si jej osahat a cena šesti kapesníků byla asi sto dvacet korun. Výborný matroš, dobré barvy. Když jsem s pánem dala řeč, dozvěděla jsem se, že to jsou zbytkové vzory nějakých super luxusních kapesníků, které se vyrábějí a balí někde v Egyptě a dělají se z nějaké super dobré bavlny. Usoudila jsem, že za stovku nic není (jak říká otec) a tak jsem zkušebně jedno balení koupila. Deset jsem těch balení měla koupit, deset. Výborné kapesníky, skvělá měkkost, prostě luxus za dobrou cenu.

Pokud tedy jste vyznavači látkáčů a ne a ne sehnat v běžné obchodní síti, Vánoce a různé podzimní trhy na sebe nedají dlouho čekat, prošmejděte to tam a určitě se na vás usměje štěstí. Druhou skupinu – a to vyznavače papírových kapesníků tímto zdravím a doufám, že i oni si ty svoje neprací jednorázové čistonosopleny skvělé užívají (a nezapomínají je vytahovat z kapes, když perou černé rifle :- )).

Kancelář pro jistotu dodává – ano, zakoupené kapesníky jsou sice výtečné, ovšem také skoro dvakrát tak velké jako normální. Tudíž v kapse tvoří daleko větší bouli než by bylo milo. To jen tak na okraj.
Kapesníky pořízené na matce zemi živitelce jsou taky na prd, neboť se ukázalo, že ten materiál není takový jaký jsme si mysleli a tyto se zařadili mezi ostatní kapesníkovou lůzu.
Ach jo.

Reklamy
Published in: on 1 října 2009 at 21:36  5 komentářů  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/10/01/kapesniky/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentářů 5Napsat komentář

 1. nejlepší kapesníky na světě dodnes dělá hořická mileta. bohužel – fabrice vládne sbírka komunistických dementů a arizátorů, takže nemají internet, nedodávají do žádných obchodů, podniková prodejna je hnusná, otevřená v naprosto nesmyslnou dobu, a dokonce v ní kanibalizují vlastní produkci prodejen čínského šmejdu.
  nicméně práve zde se dodnes vyrábějí ručně vyšívané, ručně skládané, nejluxusnější a nejjemnější kapesníky, které se (bohužel pouze nahodile) vyvážejí do celého světa. než to tam šlusne jako fšecko, velmi doporučuji návštěvu prodejny, pro milovnéíka kapesníků to stojí zato! taky tam nakupuju po trokách, do zásoby.

 2. http://www.mileta.cz/

  • ok tak mileta ma internet, soráč.
   jen na něm nemá žádné informace, ne-li vyobrazený sortiment, nebo snad nedejbože webshop.

   • diky diky jezevec, nase vase kancelar Vam/Ti velice dekuje za vzacny tip. webovky jsou fajn, ale o tom, kde to koupit ani slovo, fakt bezva firma. nicmene jsme se osmělili a napsali mile firme email, kdeze se daji koupit. do Horic fakt nepojedeme, bo je to trochu z ruky. o vysledku naseho snazeni budeme samozrejme informovat a kdyztak vyrobime foto – zatisi s kapesniky:-)

 3. velmi zajimave, diky


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: