Zaspali jsme

Bylo to krásné. Vzbudili jsme se o čtvrt na devět a pak v jedenáct hodin. Bylo to krásné, protože jsme zaspali a navíc byla neděle. Já jsem normálně ranní pták, v posteli i s ranním čtením vydržím max do devíti, ale zde v souhře sobotní návštěvy a pracovního týdne zřejmě tělo i mozek společně usoudili, že je třeba si odpočinout a nechali mě.
A tak jsme snídali v půl dvanácté, kafe jsme měli v půl druhé a oběd v půl třetí. Byl to krásný den. Po obědě mi přišlo na mysl, že se chystá ona procházka a kdy ono se teď asi stmívá. Stmívání mi asociovalo zimu a ZIMNÍ ČAS. „Jéje, nemáme my dneska o hodinu méně?“ vznesla jsem řečnickou otázku, neboť již její vyslovení obsahovalo odpověď. Ano, bylo to ještě krásnější – bylo o hodinu méně. Cestování časem je skutečně krásné.

Výlet do Stromovky jsme tedy stihli (stejně jako dalších pět set lidí) do setmění, hodina času navíc byla skvěle využita lenošením a doufám, že tu jarní změnu neprošvihneme, protože tam by cestování bylo opačným směrem a někdy si nejsem jista, zda budoucnost přináší jen samá pozitiva…

P.S.: Kancelář jen dodává:  Před nedávnem jsme v tom všem politickém mumraji v televizním  a jiném zpravodajství zaznamenali zprávu, že zemřel největší český bijec proti změnám času, pekař pan Pecka. Škoda ho. Čím jsou redaktoři Kanceláře starší, tím více chápou, že změna času pro organismus znamená docela šok. Do nedávné doby naši redaktoři v sobotu chlastali do rána, pak se vyspali a bylo jedno v kolik se probudili. Ovšem nyní je organismus navyklý na určitou rutinu (a velmi omezenou míru alkoholických nápojů) a změna času mu docela rozháže vnitřní časový systém. Tož tak to je. Stárneme, asi.

Reklamy
Published in: on 28 října 2009 at 21:16  2 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/10/28/zaspali-jsme/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 2Napsat komentář

  1. Souhlas, změna času mi dělá rok od roku větší bordel v biorytmech

  2. JJ, lepsi uz to bylo.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: