Návštěva

Volejte sláva, tři dny se radujte, přijeli na návštěvu moji rodiče a neztratili se!! Juchuůů, juchuchůůů!!! Můj pseudotchán jim totiž půjčil navigaci a oni se tím celou cestu bavili a tak přijeli včas. Tedy – včas. Stihla jsem ve čtyři prchnout z práce, nakoupit v lahůdkách nějaké lahůdky (si dokážete představit ten účet), přijet domů, vyzout si boty, vyčurat se a byli tu. Juch. Dovezli úžasné domácí zásoby. Domácí okurky, nakládané zelí, med, brambory, houby (sušené), ovoce a zeleninu. A ořechy. A samozřejmě sebe. Paráda.

Zvládli jsme povečeřet ty dobroty, otevřít si to svatomartinské zweilgeltrebe a probrat ještě jednou všechny události, které jsme probírali před týdnem, neboť před týdnem jsem byla doma, že. Přáním mé maminky bylo navštívit v sobotu divadlo U Hasičů a tak můj muž milený zakoupil lístky a tak jsme se měli celý večer nač tešit.

V sobotu po snídani jsme vyrazili. V divadle U Hasičů totiž dávají ranní představení. Není to ani tak představení jako pořad a to přímo rozhlasový. Jmenuje se Tobogán a řadu let ho uváděl Tomáš Sláma. Ten bohužel zemřel a tak jeho pozici přejmul Aleš Cibulka a uvádí ten pořad ve slámovském duchu dál. Scénář je následující: V divadle sedí lidi a dívají se na hosty, kteří zde promlouvají na dané téma a toto je prokládáno živou hudbou, pokaždé jinou. Také témata jsou samozřejmě jiná. Pořad trvá hodinu a vysílá se živě. Diváci se smějí, sem tam mají komentáře, hosté poměrně zábavně vypráví a prostě je takové vtipné. Maminka ten pořad poslouchá týden co týden a živé vysílání s aktivní účastí si už dvakrát zkusila a vždycky se jí to líbilo, tak proč jí to nedopřát znovu.

Pěkné je, že lístek stojí dvacet pět korun (25,- CZK) a tím pádem to na přestavení vypadá jako srazu důchodců. Hole o sebe práskají jako divé, na záchodek fronta jako blázen a já, když tam jdu, jsem spolehlivě nejmladší divačkou. Přísahám Bůh. Ale pro máti cokoliv. Říká to i taťka a tak jsme to spolu tentokráte protrpěli od začátku do konce, protože to prostě no, nebylo ono. Malou tečkou pak byl oběd, kde mi brambory a smažený hermelín ohřáli v mikrovlnce dohromady a to jsme prosím byli ve speciálně vybrané hospodě.

Kafe a zákusek jsme si pro jistotu dali doma. Pak se celý rodičovský team nalodil, nasadil navigaci a odsvištěl zpět ku Olomouci, jsa u Prostějova napaden mlhou. Uf. Tak to máme za sebou, a teď ty Vánoce. Maje novou práci, bude to bojovka největšího kalibru.

Reklamy
Published in: on 25 listopadu 2009 at 22:40  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/11/25/navsteva/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: