Miš Maš film

Galymatyáš v češtině, Micmacs à tire-larigot ve francoužštině. Když přemýšlím, co je na tomto filmu krásné, napadá mě jediná odpověď – všechno. Film je od tvůrce Emílie z Montmartu a tak je po výtvarné vizuální stránce zkrátka úchvatný. Odehrává se na skládkce, která má uvnitř postavené bizarzdní pokojíky a kuchyň, společnou všem nájemníkům. Jak asi tušíte, nájemníci jsou podivíni, které náhoda nebo nehoda svedla dohromady. V případě našeho hlavního hrdiny to byl sled nehod, při kterých přišel o rodiče a také on sám utrpěl nehodu – má kulku v hlavě. Díky ní zůstane na ulici. Z té se dostane právě sem, do skládkového bytu. Když se rozhodne pomstít své rodiče, kteří zemřeli díky bezohlednosti zbrojního průmyslu, přátelé se rozhodnou mu v tom pomoci.

A tak kromě krásy vizuální si budete užívat pomsty na zbrojním průmyslu. Pomsta má zde příchuť neobyčejného dobrodružství, neboť hlavní hrdina se rozhodne, že proti sobě požene dva největší producenty zbraní a střeliva, kteří ve městě sídlí. Je to komické, to ano, ale je to i dobré a nápadité. Dosti napínavé.

Víc prozrazovat nebudu, neboť vás v tomto zimním čase (je 20.prosince) vyzývám – kašlete na cukroví, kapra, salát, sníh a běžte do kina. Tento úchvatný film vám dá zapomenout na starosti všedního dne, na útrapy práce a nešvary počasí a přenese vás do poměrně spravedlivého světa, kde se věci recyklují a Thiery Henri má zase svoji slávu a podepsaná trička.

Reklamy
Published in: on 20 prosince 2009 at 08:55  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2009/12/20/mis-mas-film/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: