Ovesné vločky na cesty a pobyt do každé rodiny

Recept je od tchýně a svědčí o tom, že i tchýně mohou být, vrámci mezí, pokrokové.
Tedy potřebujete půl pytlíku těch nejvíc obyčejných vloček, co najdete v obchodě, cca za 12 CZK. Dále pánvičku, med, karob, rozinky a čokoládu.
Na rozehřátou pánvičku nasypete půl pytlíku vložek a pražíte na sucho asi deset minut, rozhodně však tak dlouho, až začnou vločky vonět A zlátnout. Stále prosím míchejte, čím víc míchání, tím lepší pražení. Po zhruba deseti minutách přidáte jednu polévkovou lžíci medu. Ten se začne rozpouštět, karamelizovat a asi i trochu připalovat. Takže – míchat, míchat a snažit se tou teplou rozpouštěnou hmotou obalit všechny vločky na pánvi. Když se zdá, že je vše obaleno, pražte asi ještě osm minutek, než vložky začnou zvonit na pánvičce. Sice to zní jako blbost, ale prostě se stanou křupavé a budou o sebe pěkně cinkat.
Přesypte do mísy a nechte trochu vychladnout. Přidejte dva lžičky karobu, hrst rozinek a nakrájenou čokoládu. Všechno pěkně promícheje a je hotovo.
Testováno na: mém muži, moji kamarádce, která neumí skoro vařit, na mé kamarádce, která miluje zdravé věci a vařit umí, tchýně testovala na svém přítelil a všeobecně je to dobře přijímané.
Případné obměny:
1. Nepřidávat karob a čokoládu, přidat sušená jablka a brusinky
2. Přidat do prvníhoh pražení sezam, lněné a slunečnicové semínko a pak postupovat stejně jako v základním receptu.

Domnívám se, že vynaložené míchací úsilí bude plně korunováno úspěchem, a že vám ceny hotových „mysli“ v obchodě přijdou naprosto nepatřičné a co více – zbytečně sladké.

Tak vaření zdar.

Reklamy
Published in: on 23 května 2010 at 09:14  4 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2010/05/23/ovesne-vlocky-na-cesty-a-pobyt-do-kazde-rodiny/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 4Napsat komentář

  1. Jj, takhle jsme si předpřipravovali vločky na tatranské hřebenovky. Dá se to jíst studený nebo svařit se sušeným mlíkem na porridge.

    Sub sole nihil novi est.

    • vidite, ctenarove, je to proverene aj horolezcama…

  2. Jako dvojnásobná tchyně se musím ozvat. Nevím jestli je pokrokovost daná výrobou mysli nebo obecně zdravým životním stylem. To byste se museli zeptat snachy nebo skorozeťáka jak mně vidí, ale já myslím, že pokroková jsem dost. V 60ti letech jsem významně přispěla k postavení našeho nového domečku. Pohybuju se zručně na netu, Facebooku a jiných novodobých vymoženostech, s dětmi konverzuju na MSN a Skypu. Tož tak to se mnou je.

  3. Je to ostuda, ale až dodatečně jsem si uvědomila, že jsem tchýně už trojnásobná. Zapomněla jsem asi na rodinku v Mexiku, tímto se jim omlouvám. No ale trocha sklerózy se dá u člověka mého věku už tolerovat.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: