Výlet II.

Plzeň
Budete se mnou asi souhlasit, že ke kamarádkám se dá přijít různě, ale rekrutovat je z řad lidí, kteří rekrutují lidi do firem, to je poněkud neobvyklé. Ne tak s kamarádkou Kristýnou. Od první chvíle, kdy jsme se čistě pracovně slyšely v telefonu, jsem měla pocit, že mě přejel parní válec a že se mi to líbilo. Usoudila jsem tedy, že by bylo dobré, kdybych se takto nechala přejet častěji a šla jsem do toho.

Přesto, že se známe jen půl roku, je nám jasné, že je to svazek veskrze pevný. A když jsme se dohodly, že si uděláme výlet do Plzně, od slov k činům byl už jen krůček. Zatímco já jsem rekrutovala jako svého spoluvýletníka mého žáka Henryho, který toužil poznat nějaká nová místě v Čechách, Kristýna vzala svoji kamarádku Ivanku a vyrazili jsme. Henry byl myslím dost spokojený, bo obě holky mluvily excelentně anglicky (a je třeba přiznat, že obe holky jsou krásné jako obrázek).

Po dojezdu do Plzně (auto se jmenovalo Sára a bylo v leasingu Kristýny ještě na dva roky) jsme zaparkovali a během deseti minut se v Plzni ztratili. Než jsme našli Technomanii, uplynula hodina, která nám samozřejmě na vyhrání se chyběla, ale co se dalo dělat, aspoň nám zbyde něco na příště.

Za doprovodu místních občanů (a to doslova) jsme se dostali zpět k Pivovaru na oběd. Restaurace Na Spilce měla pro ten den fakt narváno. Bylo tam asi pět autobusových zájezdů a co více – polovina z toho byla Asiati, takže jsme se tam cítili jako na Dálném Východě (druhá polovina byli Rusáci). Číšnice byla příjemná jako prdel, takže už po objednání prvního piva padlo rozhodnutí, že žádné dýško nebude. Je třeba říci, že jídlo i pivo bylo výborné. Po všech stránkách skvělé, nebylo tomu co vytknout, ale slečna číšnice to kazila. Při jejím pohledu kyslo mléko…

Na dvě hodiny jsme byli objednaní na prohlídku v češtině – Ivanka a já, na čtvrt na tři Kristýna objednala sebe a Henryho na prohlíku anglickou. Že jsme dostali do české přeplněné expedice účastníky nějakého rockového festivalu v černých tričkách, s řetězi kde všude, nechám stranou, bo borci byli slušní, jak se na opravdové rockery sluší a patří. Hořší byl průvodce. Jmenoval se Ondra a to, že byl nějaká tlačenka od ředitele bůhvíčeho, měl napsané na čele. Jeho ústní projev dosti pokulhával, jeho organizace skupiny byla fakt nulová a jeho výklad se nedal místy poslouchat, neboť uprostřed začnuté věty pokračoval větou zcela jinou. Utrpení, tvé jméno je Ondra…

Ten ten bylo nabyto nejen v hospě, ale i v pivovaru. Prohlídky se mísily, předbíhaly, tlačily, ustupovaly, no moc pěkné divadlo to bylo, musím říci, že po půl hodině pěkně únavné. ALE – nejsme žádná ořezávátka, dost jsme to s Ivankou zvládaly, myslím, a na mladíka a jeho výklad po čase kašlaly. Zchlazení ve sklepích bylo dosti příjemné, bylo tam asi šest stupňů a bylo to nečekaně příjemné. Nepasterizované pivo hořké jako sviňa bylo dosti velkou odměnou za prožitá úskalí a sklepy svojí velikostí dávaly tušit, že tady se už nikdo před ničím neschová. Bylo to krásné a impozantní. Povšechně jsme tedy byly spokojené.

Anglická sekce se vynořila za chvíli, dle toho, jak jsme slyšely jejich průvodce, dostali asi tak o tři sta procent lepší výklad, a i když Kristýna říkala, že některá slova neznala a domýšlela si, Henry byl spokojen hodně, protože hlavně viděl, konečně, jak vypadá chmel (HOPS-pomnožné), což jsem se mu snažila v autě vysvětlit asi tak deset minut (kromě toho, že jsme ani jedna nevědely, jak se to anglicky řekne). (Ječmen -Barley).

Uchozeni nasedli jsme do auta-Sárinky a vydali se přes Božkov a Kotěrov, kde jsme si chtěli prohlédnou vesnické baroky (NIC-MOC) do Prahy. Rozhodně super akce, ale příště asi zvolíme nějaký míň turistický den – třeba úterý, protože být součástí výrobny na turisty nebylo zase až tak dvakrát příjemné…

Reklamy
Published in: on 26 května 2010 at 21:13  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2010/05/26/vylet-ii/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: