Drby z Českého ráje

Sice bych Vám poslala odkaz, kde jsme bydleli, ale principiálně by to bylo o ničem, neboť pan pronajímatel byl ze svého pronájmu vyhozen, řeknu-li to takto slušně, neboť je třeba vydělávat větší peníze a tak si to majitel pořeší jinak. Bolí na tom fakt, že to s panem majitelem pan pronajímatel stavěl a byli kámoši. Tak od července z něj bude nezaměstnaný. Stejně tak z pana výčepního, který se ukázal jako muž do nepohody a jeho výroky vstoupí do dějin našeho života.

Například jeho vysvětlování pojmu „domácí vajíčka“ jest nezapomenutelné: Jo, domácí vajíčka, to si, mladá paní, špatně vysvětlujete. Ona jsou domácí proto, že jsou u nás tak dlouho, že tady zdomácněla. Také víme, že většina letadel na obloze je nákladních, a že pan výčepní vařil prvotřídní gulášek, za který by se nemusela stydět ani Amazonka z filmu Vlak dětství a naděje.

Turnov, který byl nedaleko našeho místa pobytu, se mi jevilo jako upravené město se spoustou škol a investovaných peněz. Když jsem se o tom zmínila pánům domácím, bylo mi řečeno, že se zde objevil po padesáti letech mecenáš, který žil někde „na Bahamách“, narval do města spoustu peněz, postavilo a opravilo se kde co, a když pán umřel, zbytek peněz se ztratil alias vytuneloval a veškeré práce byly téměř ze dne na den zastaveny.

Pěkné také bylo, když jsme se zmínili o pánovi, který má občerstvení na Valdšteině. Bylo nám řečeno, že kromě toho, že si již dvacet let naříká, jak na tom prodělává a jak mu to nenese, tak půl roku si naříká z Thajska nebo z Bali, a to pak je jasné, že ten byznys až zas tak nejede…

Snad poslední perličkou jest fakt, že jsme chtěli v nedaleké vesnici Klokočí navštívit tamní ekologickou farmu a zakoupit nějaké eko-bio-super-zdravé sýry, ovoce a zeleninu. Po stručném popisu, jak statek vypadá, JAK se tam žije a hospodaří, a že nedávno majitelce utekl hroznýš královský (nebo co to bylo za potvoru), jsme usoudili, že nemusíme vědět všechno a návštěvu odložili na neurčito.

Reklamy
Published in: on 29 června 2010 at 10:55  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2010/06/29/drby-z-ceskeho-raje/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: