Na koncertě

Mám ráda dechovou sekci hudebních skupin. Přinášejí tam takový vzdušný prvek, obvykle jsou to pohlední mužové, kteří vědí a umí. Jsou sehraní a jejich výkony jsou nepřeslechnutelné. Nejinak tomu bylo i na koncertě, na který nás pozval nový kolegy Jakub. Tedy on není tak nový, ale protože není nikdo další přibraný do týmu, tak je hold nový. Že na něco hraje a ještě v hudební skupině jsme nikdo netušili, o to pro nás byl samotný koncert větším překvapením a pobavením.
Dva a půl cvrčka, domovské město Klatovy. Hostujíce v hudebním klubu RockCafé, který je už zase otevřený pro vystoupení hudebních kapel, byli první kapelou večera, po nich následovali Timudej. Šli jsme s kolegou, který je také autorem fotek zde přiložených. Stáli jsme v předních řadách a dost jsme se bavili. Jednak vidět pohromadě devět mužů oděných v bílých kamaších, to se jen tak nestává, jednak charisma hlavního zpěváka bylo naprosto nezapomenutelné, jednak náš kolega hrál na tenor saxofon a baryton saxofon a evidentně mu to šlo dost dobře. Hlavní zpěvák byl i konferenciér a jeho uvádění písní mně osobně uvádělo do kolen (smíchy). Lepší jsou snad už jen Pyco s Davidem Prachařem v TalentManii. Fakt luxus. Hrálo se ska, na to si každý může tančit co chce, nebo jen poslouchat texty nebo se jen tak pohupovat v kolenou anebo stát a fotit. Kolega Jakub nám popisoval, jak se tvářily fanynky, když hlavní zpěvák s pěknou vanou vyplul na pódium – prý – málem to nedaly.
Po koncertě, který trval asi hodinku a něco jsme si dala pivo/gin s tonikem, poseděli a pak se šli mrknout na tu druhou skupinu. Domnívám se, že slovo mrknout vystihuje to, co jsme viděli . Neboť Timudej byla zdejší domovská kapela, publikum bylo také domovské a navíc obrovské. Fakt. Stáli před námi samí dvoumetroví borci, skoro nic jsme neviděli, trochu jsme slyšeli a tak jsme to po 20ti minutách vzdali a šli si dát další pivo/gin s tonikem. V deset koncertování skončilo, strhla se krátká bitka, a pak už se nic nedělo. Repro hudba byla vytočená pěkně hlasitě, fronta na ženských záchodcích téměř nekonečná, a navíc, pro welcome-effect byly pořád otevřené dveře, takže dovnitř pěkně táhlo, alespoň do hlavní barové části.
Nicméně – viděli jsme kolegu hrát a tančit (pro zpestření programu vyučoval takové taneční kreace), byli jsme v RockCafé než ho zase zavřou a viděli jsme ska kapelu z Klatov, co více si za jeden večer přát.

Reklamy
Published in: on 14 prosince 2010 at 15:20  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2010/12/14/na-koncerte/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: