Flowin

Tak nějak možná vypadá peklo na zemi. Když jdete na cvičení, víte co strašného vás čeká a přesto tam jdete. Flowin (můžete si kliknout) je něco jako trénink, kde pod dozorem trénovaného lektora zakusíte, co to je připravovat se na olympiádu. Jako každá novinka, i tato má svoji vlastní pohádku. Švédští olympionici se připravovali na olympiádu, a aby je to bavilo, tak jim vymysleli tento nesmysl – klouzavou podložku a k ní další čtyři malé klouzavé a jednu neklouzavou podložtičku, které tak trochu připomínají podložku pod myš.
Princip cvičení je tedy nasnadě – snažit se udržet na podložce klouzavými pohyby a toto klouzání využít ke všelikému posilování svalstva. Tedy – to nejjednodušší – bruslení – pod nohy si šoupnete podložky, co mají na sobě napsáno Feed a kloužete se do stran. Fajn. Pak tu máme podložky s nápisem Hand a ty se tedy dávají pod ruky a to třeba klečíte a snažíte se naleštit tu hladkou podložku pod sebou ještě víc do hladka. Děsný. A když pak klečíte na té jediné neklouzavé – Knee – tak vás zase nutí dělat nějaké nesmysly s Feety. No je to velmi vtipné, namáhavé a netradiční. Tedy vůbec, ale vůbec žádné sestavy, jen borec řekne – teď minutu dvacet brusíme a tak se bruslí. Pak řekne – teď minutu leštíme a tak se minutu leští. Jsou mezitím přestávky na pití a na nadechnutí a tak to docela slušně uteče. Když to přežijete, garantuju vám, že vás druhý den bude bolet i čtení.
Já jsem na tom už 2x byla a chystám se zase, peklo na zemi má tedy svou jasnou podobu. Po hodině cvičení jsem druhý den chodila jako postižená. Nemohla jsem si sednout, natož stoupnout, aniž bych u toho nevypadala jako zasloužená důchodkyně. Tedy jestli toto je stáří, že jednoho bolí i ležet, tak potěš hodiny. No co už… V sobotu jsme byli naštěstí plavat a tak to všechno poměrně pěkně povolilo, díky Bohu.
Hodina obvykle stojí víc jak aerobic, tedy vlastně jak zumba, něco kolem 120-150 korun, na hodině je dvě až pět cvičenek, takže instruktor má čas se každé věnovat. Pěkné je, že si opravdu protáhnete všechno svaly, o kterých jste už dávno ztratili přehled, posílíte ty aktivní a zpotíte se až na zadku. Prostě pro ty, co taneční hudbu, tleskání a výskání už nemohou ani slyšet ideální příležitost. A olympiáda se blíží…

Reklamy
Published in: on 19 ledna 2011 at 12:39  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2011/01/19/flowin/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: