V mražáku

Ano, je to tak. Byli jsme v mražáku. Asi dvě minuty a za dva dny znovu, tentokráte na dvě a půl minuty. Mínus sto dvacet stupňů Celsia. Sibiř na deseti krychlových metrech. Jinovatka na chlupatých zádech. Mrazivý dech. Tak nějak vypadá pobyt v kryokabině, pokud absolvujete tzv. kryoterapii. Léčení mrazem (prostě mražení) je kupodivu velmi ozdravný proces a v realitě to vypadá takto:
Na počátku je každému změřen tlak. Pak je třeba převléci se do trenýrek a trička nebo – odvážnější – do plavek. Kryokomora se v našem případě nacházela jakoby v suterénu, takže se dolů sestupovalo po cca 10ti schůdcích a před samotnou komorou je již teplota mínus šedesát stupňů. Před vstupem je každý opatřen rouškou přes ústa, rukavicemi-palčáky a čelenkou na uši a dřeváky na nohy. Vleze dovnitř, kam je foukán studený vzduch a v těch dřevácích se chodí kolem dokola. Chvilku na jednu stranu, chvilku na druhou stranu. Po minutě a půl první signál, po dvou druhý. A jde se ven.
Mohu-li se přiznat, byla jsem při prvním mražení docela nervózní. Obsluha u kryokomory byla taková laksní, ale druhá seance byla již mnohem příjemnější. Pán, který obsluhoval, budil vyloženě dojem, že se nám to bude líbit, není třeba ničeho se obávat, měl příjemné vystupování a normálně s námi hovořil velmi přátelsky. Druhý pobyt trval dvě a půl minuty a už jsme spolu v tom mraze dole i hovořili. Do kabiny se vlezou dva až tři jedinci, kteří tam dokážou normálně pomalu chodit.
Po opuštění mrazící komory se sice nedostavuje taková eufórie jako po opuštění sauny a osvěžení se v ledové vodě, ale je to příjemný pocit. Pak se jde na kola nebo na nějaké jiné fitness zařízení a zde se sedm až deset minut šlape nebo koloběží nebo něco takového. Pak je ještě protažení a hotovo. Za dvacet minut je to celé a jde se domů na párek.
Celou akci je třeba absolvovat asi desetkrát na jaře a na podzim, pokud možno. Rozhodně to není žádná láce – stojí to 360 korun na jeden vstup na hlavu… Osobní poznatky – výborně se po tom spí, večer lehká únava. Zbytek účinků zatím nepozorován, ale je to dobré na pohybový aparát, nadváhu+celulitidu a na potenci, mimo jiné. Případné další postřehy napíšu časem, pokud tam po těch čtyřech minutách, které jsou koncovou dobu pobytu, nezmrznu. Více zde web kryocentra.

Reklamy
Published in: on 24 března 2011 at 14:19  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2011/03/24/v-mrazaku/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. je zvláštní, že lidstvo bylo celá tisíciletí sukcesívní ba i potentní bez těchto třeskutě moderních předražených 3,14-čovin . . . .


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: