Trhy, trhy, trhy…

Jsou všude. Předpovídal to pan Cuketka a je to fakt. Že jsou farmářské? Uráží vás to? Vadí vám to? Mně tak středně, přijde mi to lehce zpopularizované, zejména teď na jaře, kdy byste zelináře hledali lupou. A propos – zelinář – zelí, je to jediné, co ještě tak dá normálně koupit a pochází to z našich luhů a hájů, é, tedy ze zahrad. A to jak hlávkové, tak nakládané (kysané), které v těchto dnech zažívá svoje poslední dny.

Jedno takové jsme zakoupili právě na trzích na Náplavce, které se konají každou sobotu od devíti do čtyřech, a po vyprání nebylo špatné ani moc slané a ostré. Pán prodával taky mošt, za třicet pět korun litr, nekupte to.

Na co jsme byli obzvláště pyšní, byly králičí klobásky, tedy – 70% králíka, 30% vepřového a málo slané korbačiky. Výborný byl také žitný chleba a úplně bílá semolinová nevímco-bulka a domácí cookies. Dá se tam nakoupit poměrně dost masa, ale jablka tedy nic moc a ty bylinky, no, řekneme, ale urvaná jsem z nich tedy na první pohled nebyla (takže v baťůžku neskončila). Můj muž u některých stánků s uzeninami jen stál a zíral a prosil mě, abych ho tam nechala ještě chvílí, že si tam bude slintat sám.

Cca za 40 min jsme to měli projité, tak jsme vyrazili ještě do Holešovic, kde se něco podobného koná jednou za 14 dní, ovšem vnitřní hala je otevřena celá a zaplněna zcela a tak se dá pořídit i nějaký ten ovozel. Venkovní část byla zaplněna slušně, vedle pečiva uzeniny, sýry a různé laskominy a zajímavosti, kapr+pstruh (siven) a nějaký pán s poměrně drahými mořskými rybami+potvorami. Ochutnat dostanete, oč si řeknete, docela to nakonec byl nápor na peněženku. Neplatilo o vnitřních prostorách, neb muž u vytržení skupoval různá jablka z pěkně hlubokých sklepů, neb plody byly tvrdé (tedy aspoň některé) a rozhodně byly dobré. Na závěr jsem si koupila kytku narcisů a pálili jsme domů.

Tam jsem ohřála od každé klobásy něco (bo u jedné nezůstalo) a k tomu to zelí a kousek chleba a jaké to bylo dobré. Postupně jsme skoro všechno snědli, ještě nás čeká půlka brynzy do pomazánky a nožička jedné klobásky a můžeme vyrazit nanovo. (Tedy nemůžeme, přijedou moji rodiče.)

Rozhodně pěkný zážitek, tímto se omlouvám za svůj pragocentrický pohled a pevně věřím, že i ve vašem městě vám někdo něco podobného uspořádal a konečně jste si mohli promluvit s výrobci, poptat se jich, jak jim dupou králíci a tak vůbec. A slyšet, jak už to zelí příště asi nebude, jaký to jsou výborný jabka a pár jich nezávazně ochutnat a tak vůbec. A to se mi na tom celém všem líbí nejvíc. Že se mnou konečně někdo mluví a zajímám ho jako člověk (jako prachy, já vím, ale neberte mi všechny iluze.) Tak pěkné jaro.

Reklamy
Published in: on 7 dubna 2011 at 09:40  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2011/04/07/trhy-trhy-trhy%e2%80%a6/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. Závidím Pražákům, v Benešově začali s trhy, ale jen jednou za měsíc, ach jo. Třeba se to zlepší


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: