Záhonky II.

Aha. Aha. Aha. Tak víte, jak se pořád říká, že každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán? Tak je to pravda. Dneska se královsky bavím, že téměř nevycházím z údivu. Dvakrát za sebou jsem okopala záhonky, vyplela. Paní H. naopak okopala růže, obě jsme to postříkaly proti mšicím a dalšímu hmyzu a vypadají, že to půjde. Když jsem záhonky okopávala podruhé, dost jsem se bavila a říkala si, že je to taková pěkná sociologická studie. Kdo pozdraví, kdo se mnou prohodí pár slov a jak fandíme hokeji.
Místo jsem opouštěla, jsa toto úhledně zkypřené a odplevelené. Než jsem se stihla o víkendu otočit, nějaká super chytrá vychcaná babka tam nasázela kvítka, bez ladu a skladu a nazdar bazar. AHA. Takže plevit to ne, ale nějaký poblbaný kvítka, co potřebují zalévat, udržovat to ano? No chvíli jsem si fakt myslela, že půjdu a vytrhám je ze země.
Pak jsem se večer stavila na konzultaci k paní H., slíbila, že s tou paní promluví.
Paní H. během týdne mluvila s nějakou paní z magistrátu a ukázalo se, že se neví, komu záhonky patří, zda se na nich může něco vůbec dělat, pak se taky ukázalo, že si to domovní výbor nepřeje a tak jsem si řekla, že iniciativa je blbec a jednorázově jsem se na to následující den, kdy jsem si stanovisko domovního výboru prečetla, vykašlala. A je to.
Takže evidentně dál budu chodit kolem něčeho zmateného, zapleveleného a nesystematického, akorát teď už budu poučena, že do ničeho se nevrhat a nechat to tak jak je, je to nejlepší, co se s tím dá dělat.
Ale takhle, sakra, tu občanskou společnost nevybudujeme, pořád budeme chodit kolem míst, na která se nebudeme moci ani podívat, v jak zoufalém stavu se budou nacházet a co víc – budeme zápasit s nějakýma krávama na magistrátech, které berou prachy za to, že vám do telefonu oficiálně tvrdí, že neví, čí ty pozemky jsou a kdo s nimi může nakládat. To je socialismus jako když vyšije, alibismus a celkový nezájem o prostředí, ve kterém lidé žijí.

Reklamy
Published in: on 9 května 2011 at 13:47  3 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2011/05/09/zahonky-ii/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 3Napsat komentář

 1. neví se, komu patří záhonky?
  co třeba nahklizenidokn.cuzk.cz?

 2. Vygoogluj si guerilla gardening 🙂

  • notyvoe!!!
   110 bodů, to jsem ještě nežral.
   a to jsem 34 let zahradník


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: