Úštěk

Ano, je to kostel v Úštěku, co vám bylo níže předkládáno coby foto-hádánka. Úštěk jest krásné a starobylé město, je vyhlášeno(u) městkou památkovou rezervací a opravdu se tam natáček¨l Kolja i Rebelové. Je tam krásně. Je to asi dvacet kiláků od Litoměřic a na tři noci alias čtyři dny se stal naším domovem. Vzali jsme si totiž dovolenou.

Ó, jak je krásné. Volno čtvrtek a pátek (někteří í pondělí) a k tomu ten báječný víkend. Chtěla jsem jet někam do přírody, leč ještě s použitelnou civilizací, nedaleko od Prahy. V Českém středohoří jsme ani jeden nikdy nebyli, protože z Moravy (Olomouce), odkud oba pocházíme, je to pěkná střeka. Slovo dalo slovo, objednala jsem dvoulůžák v Penziónu u rybníka, protože jsem chtěla bydlet v něčem malebném, požádala jsem kamarádku Kristabel, ona nám laskavě zapůjčila svoje auto Sáru a ve čtvrtek v půl desáté jsme vyrazili.

Všichni se smáli, že v Litoměřicích končí dálnice (a svět), a to bylo přesně to, co jsme potřebovali. Město miluju, anonymita jeho mi velmi vyhovuje, ale jednou za čas přijde okamžik, kdy cítím, že musím na chvilku utéct, abych se zase pak mohla vrátit a všechny ty vymoženosti velkoměsta zase využívat.

Na 35km jsme odbočili na Doksany a tam jsme se i zasekli. Tamní kostel a klášter (ještě o nich bude řeč) byl prostě natolik úžasnou dominantou, že jsme zastavili, vystoupili a nakonec i absolvovali prohlídku….

A v tomto duchu se nesly i celé čtyři dny. Jednou jsme vybrali něco náhodně, sem tam někdo něco nebylo, nebo to stálo za houby a jindy jsme se někde zasekali na celé dopoledne až brzké odpoledne (o tom příště).

Na celém Českém středohoří je krásné, že je středně nízké, kopce jsou převážně vyvřelé sopky (čedičové), že je tam hodně luk a pasou se tam krávy. A okolo cest se pěstuje zelenina. Paráda. Cesty samy o sobě jsou tak rozbité, že někdy jsme litovali, že nemáme náhon na všechny čtyři kola a Landrover, bo to někdy pro Sáru asi nebylo jednoduché.

Naše-Vaše Kancelář zřejmě připojí nějaké fotky a o některých pozoruhodných místech se zmíním příště podrobněji. Ale bylo tam krásně…

Reklamy
Published in: on 27 května 2011 at 09:07  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2011/05/27/ustek/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: