Radost až na kost

Jede se na chatu. Na Vranov. Skoro jako za starých časů. Babička už tam je, někdo ji tam odvezl, nevím kdo. Otec s bráchou tam jednou dneska večer po práci. Oproti „když jsme byli malí“ tam jede navíc bráchům tříletý syn Adam, interně zvaný Malý Kája, protože vypadá přesně jako můj brácha, Karel, když byl malý. Ale nesmí se mu tak říkat. (Když mu tak říkám, je dost zmatený :- )).

Děda už umřel, tak to je dost velká změna. Já jedu taky, ale ze směru Praha, zatímco „chlapi“ jedou od Brna a o den dříve. V pátek je sraz v poledne ve Znojmě, jede mi tam přímý autobus.

Účelem akce je opravit kuchyň. Alias – vyměnit tu asi padesát let provizorní za tu, co jsme my měli doma asi tak třicet let (a dle mého se tam prostě vůbec nehodí). Kromě toho je třeba zkontrolovat babičku, nakoupit ji, zkontrolovat potažmo chatu, a tak vůbec se prostě podívat po okolí, kde jsem já nebyla tak asi deset let nebo tak nějak…

Na chatě je suchý záchod a zuby si čistíme v lesíku u chaty, v jedné ruce porcelánový hrneček, v druhé kartáček a jedem! Pěkné je, že pod chatou je řeka, naproti lesy, skoro žádný signál, málo lidí a tak je to v poho. Do nejbližší vesnice je to asi pět kiláků daleko. V chatové osaděje obchod otevřený až v červenci a srpnu. Takže civilizace tam hrozí jen ojediněle.

Naši nás tam obvykle „šoupli“ na celé léto, někdy s námi byl taťka, někdy mamka, někdy druhá babička (obzvláště šikanózní). Myslím, že jsem tam za to dobu přečetla tak sto knížek, pamatuju si dny, kdy jsem jen četla a jedla.

Voda je tam stojatá, klidná, jak na přehradě bývá, v horkých dnech parádně zelená. Nejednou se nám stalo, že jsme si ten plankton drhli z hlavy ještě týden po dojezdu z chaty domů.

Tak nám držte palce ať se to povede a všem líbí, ať Malej Kája moc nezlobí a babička je zdravá do sta let.

Reklamy
Published in: on 23 června 2011 at 13:46  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2011/06/23/radost-az-na-kost/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: