Jak přežít v kanclu

Ukazuje se, že ne všichni byli doma vychováni tak, aby uspokojivě sdíleli kancelářský život. Zejména pak s někým jiným v kanceláři. Pokud se domníváte, že s vámi žádné problémy nejsou, bylo by dobré kritickýma očima přečíst si následující zásady a sám sebe zhodnotit, zda není třeba někde trochu přidat či ubrat. Pokud nastupujete do nového zaměstnání, následující doporučení nechť jsou pro vás biblí a to zejména v případě, že je to PRVNÍ nové zaměstnání.

Tedy směle do toho:

Čistota půl zdraví a upravenost půl duševního zdraví. Znamená – každý den čisté ponožky, ať se potíte sebeméně, smradlavé nohy po půl dne sezení v kanceláři nikomu na oblibě nepřidají. To samé platí pro tričko, když už mermomocí do kanceláře v tričku chodit musíte. Dále – koupat/sprchovat, aspoň jednou za dva dny, čistěte si zuby, nehty a stříhejte si chlupy, je to opravdu nechutné.

Oblékejte se přiměřeně vhodně – rifle ještě nikoho nespasily od pracovních úkolů. Měňte oblečení, nebo váš kolega-kolegyně nabonzuje do módního pekla a to si pak užijete nejen vy. Tři roky vytahaný svetr není žádná výhra a košile, co je stará, není retro, bacha na to.

V kanceláři buďte tiší. Hlasité smrkání, frkání, GRKÁNÍ z vás favorita rozhodně neudělá. Ztiště zvonění mobilu na miminum – není nic milejšího než když pětkrát zazvoní mobil, když zrovna hulíte pod okny. Osobní telefonáty zásadně vyřizujte mimo kancl, ať si o tomto myslíte cokoliv, opravdu nikoho nezajímá, jestli váš chlapeček kakal nebo babička je ještě pořád na kapačkách.

Žádné jídlo v kanceláři, zejména ne typu tlačenka s cibulí, tuňák, lečo nebo tak něco. Ne, ne, ne. Kancl je kancl, je to pracovní místo, ne jídelní. Navíc – chca nechca všichni mlaskáme a je-li na to někdo obzvláště háklivý, mohl by vám říci něco opravdu nemístného.

Poslední zlaté pravidlo – ptejte se co nejvíc a co nejslušněji – mohu otevřít okno, pustit/ztlumit ventilaci, otevřít/zavřít dveře? Kašlete na to, že nebude žádná odpověď, nebo jen nějaké zabučení, je to lepší než nic, a za slušného budete vy.

Přijde vám to logické, normální a v mezích slušnosti, skoro až automatické? Ale nenechte se vysmát. Můžu z fleku vyjmenovat to, co se mi dnes a denně děje v kanceláři, podobné to má kolegyně o troje dveře dál a býv.kolega Dušan z Továrny na krásu je svým smradem pověstný doteď. Kdybyste snad chtěli nějaké pravidlo přidat, komentáře jsou zde volné a prakticky necenzurované.

Reklamy
Published in: on 26 září 2011 at 15:22  5 komentářů  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2011/09/26/jak-prezit-v-kanclu/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentářů 5Napsat komentář

 1. pohled zaměstnavatele: nesnášenlivého zaměstnance s uvedenými hypertrofovanými nároky se co nejdříve zbavte, než vám rozesere 2/3 týmu, který sice možná mírně zapáchá a žere lečo, ale vytváří hodnoty i ve staré košili a za otevřenými dveřmi. kdo má čas sledovat cizí nehty a poslouchat kolegovy hovory, často tak činí na úkor vlastní práce . . .

  • …cituji: vytváří hodnoty – tak to ani omylem…

   • pak je namístě otázka, s kym chrápe nebo čí je příbuzný.
    představa zaměstnavatele, který si na pracovních postech úporně drží zapáchající a neefektivní zaměstnance, zatímco ti voňaví a pracovití odcházejí – je v kuloárech velmi populární, v reálu je ale hodně neobvyklá.

 2. Proboha, kde to Peti pracuješ, pořád v té polské firmě?

  • neni to polska, ale americka…, ted vlastnena svedskymi vlastniky.
   musela jsem si trochu ulevit, jinak je vse v nejlepsim poradku, ale zabo-mysi lokalni valky jsou prece jen zabo-mysi lokalni valky…


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: