Nakupování v Drážďanech

Ano, průvodce měl pravdu – nákupní zóna začíná hned u hlavního nádraží a prakticky nekončí, anebo končí tam, kde končí město. V Drážďanech je obchodů habakuk a můžete tam koupit kde co. Luxusní obchodny, normál obchody, výprodeje a výprodeje výprodejů. Kromě samostatných obchodů samozřejmě nákupní galerie, jaké známe už i od nás, ale řekla bych – lepší značky, lepší kvalitka, rozmanitější sortiment.

V obchodech vládne pořádek. I v těch největších hrabárnách je všechno poskládané, pěkně urovnané. Prodavačky zákazníka nechají prohlédnout zboží, AŽ PAK se ho přijdou zeptat, zda mohou s něčím pomoct nebo něco poradit. Milé. Této služby jsem využila v Peek&Coppemberk, kde jsem dámě řekla, že chci kašmírový svetr, šedý, a ona mi jich během pěti minut snesla asi deset, takže jsem jen zkoušela a říkala – jo, ne, jo, ne. A to v cenovém rozpětí od dvaceti EUR po sto EUR. Prostě služby každý den.

Když už prodavači neumí anglicky, mluví na vás německy tak jako tak a buď se chytnete nebo ne. Nakupování bot asistoval můj muž, který překládal, ale zvládnout to šlo tak jako tak, protože buď mi ty boty byly (naya, super), nebo ne (nein, danke). Jestli někde nějaká ochranka byla, tak velmi nenápadná, rozhodně nás nikdo nesledoval jako potenciální zloděje.

Sem tam jsme měli problém s platbou kreditní kartou. Oba máme (zatím) Českou spořitelnu a někdy to prostě tamní terminál nebral. A nedalo se s tím nic dělat, jen to platit cash. Ale i tak to bylo milé, oni se omlouvali, usmívali a lidsky se to vyřešilo.

Rozhodně malý nákupní výlet doporučuji, je to téměř na pětníku, pěkně se všude dostanete a třeba nám to EURo klesne…

Reklamy
Published in: on 25 ledna 2012 at 12:16  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2012/01/25/nakupovani-v-drazdanech/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. A když neklesne EURo, tak vzroste CZKoruna nebo klesne třeba GBPlibra 🙂


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: