Let II

Můj tatínek má letos šedesát. Přál si jediný dárek – let balónem. Let, to ovšem není věc, kterou dostane a nazdar, to je třeba, aby se s ním někdo zúčastnil a kochali se spolecne. A v tom byl poněkud zakopaný pes, protože moje maminka se výšek bojí. No, výšek. Ona vyleze na židličku a má závrať. Takže ta vypadla v prvním kole. V druhém kole vypadl můj muž milovaný, protože ten se na tu židličku jen podívá a je bledě zelený.

Takže zůstal malý spolehlivý okruh příznivců lehkého adrenalínu, který s ním letěl: brácha, já, a taťkovi známí z výšky, toho roku také slavíce 60 let. S panem vzduchoplavcem-kormidelníkem nás bylo tedy šest, jedno rezervní místo bylo vykoupeno prostorem, který například můj taťka zabíral břichem.
Odlet byl z půl sedme přesunut na šestou, protože bylo fakt krásně a škoda tvrdnout dole, říkal hlavní vzduchoplavec. A tak jsme letěli. Bylo fakt krásně, letěli jsme nízko, protože byla vyhlášeny některá pásma jako nepřístupná (v okolí jsou vojenské prostory), v balónu bylo vyloženě vedro, rozhodně punčocháče, teplé prádlo a dva svetry BYLY zbytečné, ale i tak to byl velmi pěkný zážitek.

Vláčky pod námi vypadaly jako modely železnice, kruhy v zoraném poli byly krásné a pravidelné, protože jsme letěli poměrně nízko, viděli jsme bordel na dvorích, pasoucí se krávy, opodál telata stojící jako telata, lom a spřátelený balón.

Ač všichni díky filmy Vratné lahve měli pocit, že jinak než přistát na vodní hladině se nedá, opak byl pravdou a lehké dosednutí na pole byla prostě práce profesiónála. Po přistání se nás vyhledalo pruvodcovské auto, ale jak to dopadlo, o tom příště.

Rozhodně – let je hladký, žádné drncání, turbulence, koš stabilní, a protože se letělo jen hodinu, močí se před a po. Takže pokud někdy poletíte – dobrý vítr a jasný obzor.

This slideshow requires JavaScript.

Reklamy
Published in: on 27 května 2012 at 18:22  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2012/05/27/let-ii/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: