Polsko – Úvod

Zatímco vás naše-vaše redakce zásobovala fotografiemi, mohli jste jen hádat, co se vlastně dělo a proč. Dohodli jsme se, že na dovolenou pojedeme na 14 dní, ať se ty naše kanceláře zřítí, volno je volno. Chtělo to vyjet někam za hranice, ne moc daleko, ne moc blízko a tak díky kamarádovi Kristiánovi, který říkal, že příroda je v Polsku neodolatelná, jsme tam vyrazili.

Ovšem ne hned. Nejdříve bylo třeba doplnit sbírku míst, která obsahují pískovce o Adršpašsko-teplické skály. Tam jsme strávili tři propršené noci, pak jsme přejeli hranice do Kudowa-Zdroj, což je lázeňské město, a výchozí místo do tamních Stolových hor. Nebydleli jsme přímo v Kudowé, ale v Karlowě, uprostřed národního parku. Do neděle jsme žili uprostřed lesů a dost si to užívali. Pak jsme jeli do Wroclawi, která byla pro mě osobně zklamáním (až příliš rušná), další den následovala Poznaň, o poznání lepší, klidnější a příjemnější město, tam se dala strávit více jak jedna noc. Cílovým městem byl Gdaňsk. Paradoxně jsme ve městě přímo nebydleli, a vlastně ani u moře, což se sice ukázalo jako chyba, ale pěkné to bylo, ale u cesty, takže trochu hlučnější.

Vraceli jsme se v pátek přes Toruň, které Lonely Planet věnovala tři dlouhé stránky. No, myslím, že jejich nadšení bylo skoro neoprávněné. Město velikosti Olomouce, které je možné si prohlédnout za jeden večer a ještě ne moc dlouhý…, naštěstí měl otevřeno obchod s tamními perníky (o kterých kolezi řekli, že vypadají jako pardubické). Hotel byl taky o ničem, a odjížděla jsem fakt ráda… Vraceli jsme se přes Kudowa-Zdroj, abychom se zastavili ve vyhlášeném rybím bufetu (ale o tom až jindy).

Domů jsme dorazili docela vyčerpaní, zato rádi, že jsme doma. Toyota Yaris jezdila jako hodinky a tak ji cesta do Olomouce druhý den vlastně ani nepřekvapila. Auto bylo tedy vpořádku vráceno a dovolenou jsme mohli považovat za šťastně uzavřenou. Uf.
A o tom, jaké to bylo a co jsme viděli příště a podrobněji :- ).

Reklamy
Published in: on 24 srpna 2012 at 12:16  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2012/08/24/polsko-uvod/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: