Zavři oči…

… uvidíš pískovec. Kovářova rokle se to jmenovalo a bylo to krásné jako ranní úsvit. Lesy, stromy, mezi nimi pískovce, úzké cestičky (do kopce), všude metráky borůvek a sporadičtí turisté. Broumovské skály jsou prostě více skály, v lese a je to mnohem poetičtější a malebnější než Adršpašsko-Teplický areál… pěkně si tam pro sebe objevujete hlavy indiánů, průrvy, zákoutí, hádáte, jestli ten který útvar spadne hned nebo za deset tisíc let a tak vůbec. Moc se mi to líbilo.

Došli jsme cestičkami-necestičkami na Hvězdu, ke které se sice dá dojet autem, ale to bychom o mnoho přišli. Na Hvězdě byla centrální turistická chata uzavřena (nač otevírat v úterý, že ano), zato stánek U zelené klobásy nebo jak se to jmenovalo otevřeno měl a pohledy taky. Pravda, počasí si nijak výrazně nehodlalo zlepšit, tak jsme si trochu odpočinuli a vyrazili po modré na jakýsi výběžek s rozhledem. Nebo možná bez rozhledu, nevíme. Protože jsme na něj nedorazili. Modrá trasa měla na svém začátku ceduličku Na vlastní nebezpečí a nebylo to vlastně trasa, ale taková překážková opičí dráha. Slézt z kamenů, vylézt po kamenech, přelézt kameny, vlézt do průrvy a zase se vrátit, protože se tam nevlezete, bezpečný sjezd kamenů po zadku a já nevím jaké další disciplíny jsme absolvovali, ale bylo to mega náročné. Odhaduji to tak – ve dvou třetinách – můj muž zavelel k obratu o 180 stupňů, udělal poslední fotky panorámat, já si dala pár švestek a zase jsme se tou cestou-necestou vraceli.

Trochu jsme i žasli, neb před námi jeli kolisté. Rodiče s nějakým mládežníkem… No, měla jsem co dělat sama se sebou, natož ještě s kolem, takže fakt nechápu, zda se někam dostali… Vrátili jsme se ke stánku, kde zrovna paní s kočárkem absolvovala cestu po zelené (mimo jiné cysklistické) trase a ptala se stánkaře, zda ten, kdo to značil byl fakt se zdravým rozumem a jak prý vypadá ta modrá. Pan stánkař si mohl hlavu ukroutit, aby tam nechodila a my jsme šli dál. Kousek cesty jsme se sice vraceli po stejné, ale i tak to byla moc pěkná procházka, byli jsme zmožení jako cigánské hračky a těšili se na sprchu. V noci jsme měli sny o pískovcích, borůvkách a modrých turistických značkách…

Reklamy
Published in: on 31 srpna 2012 at 13:10  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2012/08/31/zavri-oci/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: