Ostaš, radost pro děti i rodiče

Středa ráno nás zastihla v jistém kalupu. Paní domácí se nás zeptala, jestli dneska skutečně odjíždíme, my jsme pokývali hlavami a ona na to, že do půl desáté se musíme sbalit a být pryč (původně do půl jedenácté, bylo avizováno v podmínkách), takže jsme byli trochu zaskočení. Ukázalo se, že jedou k zubaři, syn je nemocný a nemá tam s námi kdo být…

Ehm, bylo to trochu nepříjemné, balili jsme o sto šest, můj muž nosil tašky, skládal tetris v kufru Yarise (proklínal povlečení z Veby)(nejen povlečení, hádám) a já jsem byla krásná a hlídala. Potřebovali jsme ještě něco najít na netu, ale nepodařilo se nám připojit a najít síť, tak jsme se na to vykašlali a jeli.

Ostaš, toť taková malá-velká radost. Je to poměrně uzavřený útvar pískovců v různých patvarech a je tvořen Bludištěm a nedalo je ještě Kočičí hrad. Protože je to kousek z parkoviště a pak jsou tam různé prolézačky a schovky a dá se tam být dlouho i chvilku, je to v lese, takže pro děcka jako dělané. Taky jich tam bylo požehnaně, ale protože je to tam příjemné krajinně tvarované, pěkně se tam rozptýlí a je klid. Navíc ty borůvky. A ta panorámata. Prostě super.

Kočičí hrad sice už tak prolézací není, zato k němu veda opičí stezka a to je myslím taky pěkné. A není to daleko. Vynechali jsme Kapli bratří, protože nás cesta nutila jít nejdříve úplně dolů a pak po stejné cestě úplně nahoru a vrátili se k autu a jeli do Náchoda na oběd.

Náchod je moc pěkné městečko, to bych do něj ani neřekla, na náměstí má kraaasnou secesní restauraci s bílými ubrusy a širokým poledním menu a vedle kraaasnou secení kavárnu s červenými křesly, ochotným personálem a wifi. Co více si přát. Ukojili jsme hlad, čaj byl obstojný, kafe dobré a jeli jsme do Kudowa-Zdroj, přesněji řečeno do Karlowa, kde jsme měli vegetit až do neděle. Polsko, připrav se, za 20min jsme tam!

Naše Vaše Kancelář jen doplní pár ilustračních fotografií.

Bloudíme v bludišti

Místo dalekých rozhledů…

… ze kterého vidíte Malé bludiště a Kočičí hrad

Kočičí hrad v polodetailu, zato bez dětí

A uděláme malou reklamu – nejlepší kavárna v Náchodě:


toto jsme nefotili my, to je z internetu, http://www.czcot.com

Reklamy
Published in: on 4 září 2012 at 09:52  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2012/09/04/ostas-radost-pro-deti-i-rodice/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: