Začaly Vánoce (?)

Byla jsem ve zdravé výživě – takovém tom obchodě, co prodává normální věci 3x dráž, protože jsou bio, eko nebo dovezené bůhvíodkud anebo vyráběné téměř na koleně. OK, chtěla jsem koupit nějaký zdravý olej, slunečnicový. Zrovna byl v akci litr za stovku, super. Tak si ho vezmu z poličky, stoupnu si do frontičky u pokladny a čekám. Frontička píšu proto, že přede mnou stála jedna paní se dvěma položkami a na pokladně platila mladá slečna asi 10ti položkový nákup… No, platila. Dáma za pokladnou předváděla naprostou neschopnost.

Nejdřív naťukala všechny položky, co slečna měla stylem, že byste ji dali pět korun, ať vypadne, protože byste to udělali asi tak 3x rychleji, pak to zkontrolovala, pak to začala dávat do tašky, tvářila se u toho jako prdel, a když jí dala slečna dvoutisícovku, tak jí poklesla kolena a začala to všechno kontrolovat znovu a prohlížet ty tašky a co bylo dál, to nevím, protože jsem tam nechala ten olej a šla.

Začaly Vánoce a prodavačky jsou překvapené, že se začalo chodit nakupovat a že si každý nekoupí jednu čokoládu, ale čokolády čtyři, k tomu ještě další dvě položky? Asi. Zřejmě jak máme tu recesi a nikdo nic nekupoval, tak ty Vánoce jistým impulsem k nákupu jsou, ale tak to by se měli obchodníci připravit, prodavačky zaškolit, namotivovat a pojďme ten obrat trochu zvýšit, a ne, že se budu v blbé zdravé výživě dívat na dámu, která tam předvádí zoufalství typu: Jsem tu týden, co byste po mě chtěli…

Samozřejmě jsem svou nákupní vášeň ukojila v Markovi a Spencerovi, kde na návali byli zařízení, dvě kasy jely na plno, pokladní usměvavé jako měsíček na hnoji a tak jsem místo plánových sta korun nakonec utratila ještě o 50% více. A jde to. Když se chce…

Reklamy
Published in: on 21 listopadu 2012 at 08:59  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2012/11/21/zacaly-vanoce/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. co vy víte, s kym ta slečna chrápe . . . . ochota sedět za kasou není přece jediná kvalifikace pro nízkoprahové pracovní úvazky.
    někdy se jich na to ptám – prosimvás, slečno, koho pícháte, že s takovymhle xychtem můžese sedět za kasou a odhánět zákazníky?


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: