„Těhotenská móda“

Nevím, kterého marketéra tohle spojení napadlo, ale doufám, že za něj dostal asi tak milión korun a nějakou skvělou cenu Marketér roku. Protože je třeba si vybrat – buď je to pro těhotné nebo je to módní. Dohromady to fakt nejde. Zejména ne v obchodech. Ano, módní to je v případě, že jedno třičko stojí 850 korun a kalhoty 1280 korun po slevě, ale jinak to stojí za víte co. Jednak je pryč doba babyboomu, kdy se tohle oblečení válelo v každém větším oděvním řetězci, jednak to, co mají teď vypadá, že doprodávají ty zásoby z doby před dvěma roky. Na ramínku tu vypadá jako poslední onuce, je to fakt v divných barvách (nejlépe neutrální šedé) a tváří se to, že to vydrží jedno praní a nazdar.

Pravda, je tu evidentně pár obchodů, které se na to specializují, ale je to drahé jako potvora a vybrat něco, co se uživí i POTOM, to je fakt umění. Pak je tu pár zásilkovým obchodů, které vám nabízejí kde co všechno, ale zdá se, že kvalita provedení a látek dosti pokulhává, navíc mám pocit, že zrovna tohle zboží je prostě potřeba vyzkoušet. Přinejmenším proto, aby se tam ten rostoucí pupík vešel.

Zatím nejlepší varianta, kterou jsem původně vůbec nechtěla připustit, je šít si sama. Nějaký prima úplet, řasení na boku a máme tu triko za tři kila s originálním vzorem, pokud se sežene originál pěkný úplet. Šaty – to samé ve fialové, navíc zavinovací střihy ani nemusí být pro těhotné, protože do nich se dá zavinout kde co všechno. Takže jsem si ušila tři třička, jedny šaty, mnohá třička kombinuji s košilí, takže to není každý den na stejné brdo, ušila jsem si dvoje šaty a ještě se na dvě tři tuniky chystám. Něco se díky materiálu rozpadne hádám tak do února, většinu ale unosím i pak. Kalhoty jsem si koupila, do těch se mi moc nechtělo a ty zatím drží jak helvická víra.

Myslela jsem si, že takhle špatné je to jen u nás, zahraniční zkušenosti ukázaly, že je to podobné – nabídka sice je, malá a šik, ale je to prostě drahé.

Jako poslední výkřik jsem si objednala Burdu 2/2012, kde je krátká sekce těhotenskému oblečení věnovaná a myslím, že je o program na Vánoce postarané, protože přece jen – do února je ještě pár chvilek a pár centimetrů na obvodu a nerada bych skončila „v manželových teplácích“ (a to už proto ne, že jsem mu takovou věc doma zakázala nosit).

 

Reklamy
Published in: on 5 prosince 2012 at 11:47  3 komentáře  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2012/12/05/tehotenska-moda/trackback/

RSS feed for comments on this post.

komentáře 3Napsat komentář

  1. No, je to problém, sama jsem byla s dcerou vybírat takové oblečení a byla jsem překvapená. Protože vzhledem k nadcházející zimě je potřeba kabát, koupila si ho přes bazar. To je možná cesta, když výrobek přežil jedno těhotenství, přežije možná i to druhé.

  2. ještě jen malou poznámečku, ta víra je helvétská a určitě jsi to tak myslela, asi byla ta víra ve své době velmi pevná

  3. Těhotenská móda – co to je a co to žere, a proč by to mělo být jiné než holčičí móda? V podstatě jsme používali jen kalhoty, které měly vyboulovací břicho na gumu, a to v posledním trimestru. Všechno ostatní šlo řešit normálním oblečením, které je prostě trochu stretch, nebo o číslo-dvě větší, a časem do něj ženská stejně doroste . . . Zajímavá byla spíš post-těhotenská móda, kdy všelijaké ty trika a halenky a šaty, ba i noční košile, s výkluzem na cecek, se jevily téměř nepostradatelnými.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: