Spaní přes den

Zatímco spaní v noci je pořád ještě oříšek k rozlousknutí, tak spaní přes den, a na to jsem velmi hrdá, jde dobře. Jak říká moje kamarádka Bára – sotva jsem si zvykla na nějaký režim se synem, tak se to změnilo, a je to svatá pravda. Zatímco tři měsíce se dařilo vyrazit s kočárkem a do pěti minut usnul a pak si hodinu spal jako nemluvně, s chladnými dny a menšícím se množstvím denního světla spí déle ráno, přes den jdeme na procházku v kočárku a pozoruje okolí, neboť už tak nějak sedí, a odpoledne ho dám spát tak na dvě hodinky. Sebe taky. Bo je zrovna v tom období, že u mamky  a s mamkou se spí nejlépe, takže si chodíme lehnout spolu. A když jsme byli u tchýně na naávštěvě, tak si s námi šel lehnout i můj muž, a říkal, že je to fakt super.

Radily mi to všechny moje kamarádky – spí dítě, spí matka, takže kašlu (tak trochu) na uklízení, na práci a tak trochu sobecky si jdu lehnout v poledne taky. Je to fakt boží. Den se trochu zkrátí, pookřeju, dostatek spánku rovná se krásná pleť, že ano a vůbec se cítím mnohem lépe a večer si nemusím jít lehnout už v osm, ale vklidu v půl jedenácté, takže se s drahým stihneme podívat na nějaký ten stažený seriál z netu nebo nějaký film vysoce hodnocený na ČSFD. A to za to stojí.

Tedy jako návštěva jsme dokonalí – máme takový ten kojenecký režim – spaní, jídlo, vycházka, spaní, jídlo, hraní, spaní, ale tchýně byla spojená, hlavně už František neřve v kočárku a mohla s ním jezdit a navštívit svoje kamarádky a vnukem se pochlubit.

Někdy se zadaří a spát jdeme hned po poledni, třeba do dvou a pak, když nikam s chlapcem nejedu, ho dám spát ještě třeba v půl paté, tak na hodinku, aby to neměl do večera moc dlouhé. A to mám pak chvilku pro sebe (a čas konečně napsat nějaký ten článek : ))

Tak spaní přes den zdar a hazím rukavici spaní v noci : ).

Reklamy
Published in: on 19 listopadu 2013 at 16:49  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2013/11/19/spani-pres-den/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. Máme teď hodně podobný režim, včetně i té rýmy. Hlídáme už čtvrtý měsíc 2 mexické vnuky, třetí bohužel leží v Krči a rodiče pendlují,


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: