Plavání (s Františkem)

Tak plavání kojenců se to jmenuje čistě a jen proto, aby se tam přihlásily i opatrné matky s dětmi. Ve skutečnosti se jedná o potápění dětí. Protože to zásadní, co se tam učí je, aby dítě zadrželo dech a vy ho šupnete pod vodu… Ne, dobře, trochu žertuju, ale je to opravdu vtipných třicet minut, které organizovaně strávíme společně. A ve společnosti jiných dětí a maminek.

Chodím do Jedličkova ústavu na Vyšehradě. Je to kousek z metra, je to tam celé bezbariérové a pěkné. Ve skupině jsme byly čtyři matky. Gengrově byly děti vyvážené – dva kluci, dvě holky. „Holky“ přestaly chodit,  protože měly nějaký zkrácený kurz, ale my,  matičky se syny, pokračujeme až snad do února. Asi také proto, že jsme s Kaťou kamarádky a od začátku jsme chtěly chodit spolu a tak teď jsme tam jen dvě a chlapci naši.

Kromě potápění se trénuje plavání na zádech, aby se posílily břišní svaly, dále takové „máchání prádla“, aby se posílily šikmé příční svaly břišní a pak se trénují ruce, což děckám fakt nejde. Paci-paci-pacičky pro 10ti měsíční dítě prakticky neproveditelné, bouchání do podložky je fakt nuda a o mletí mlýnku už vůbec nemluvím…

K některým cvikům zpívají písničky. Protože jsem v dětství chodila  na klavír a mimojiné hrála z Lidových skladeb Ebenových, většinu lidovek umím. Ale sem tam v jiném provedení.

Když přemýšlím, co je na celé věci nejlepší, docházím k závěru, že ten malý bazén s opravdu teplou vodou, který se nevyrovná žádné vaně. Pěkně si tam odpočinu, zvláčním, prohřeju se, a když mám nějaký sval nataženy nebo jinou bolístku, tak se mi tam po těch třiceti minutách uleví.  Nejhorší je samozřejmě to, že je to celé pěkně drahá sranda (ani se neptejte)… Osobně si myslím, že to za to stojí a že budeme pokračovat i v plavání pro roční děti, které, jak jsem viděla, je opravdu kreativní a děti opravdu baví.

 

Reklamy
Published in: on 1 prosince 2013 at 17:39  Napsat komentář  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2013/12/01/plavani-s-frantiskem/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: