Nejlepší hračky

Myslím si, že hračkářský průmysl to má na jedné straně strašně jednoduché, na druhé straně nesmírně těžké. Jednoduché proto, že se dá vyrobit kde jaká věc. V Číně. Třeba. Že jsou k dipozici studie, co děti baví – šuštění, barevné věci, hrkání, cinkání apod. A když jsou tam knoflíky na kroucení, páčky na točení a kolečka na posunování, tak je to nejlepší. Problém nastává, když si s tím má trvaleji dítě hrát. Neboť interaktivní hračka je věc jedna a trvalý zájem o hračku věc druhá. A v to má ten hračkářský průmysl dle mého opravdu těžké.

Neboť co je jednoduššího než dát Františkovi na hraní šuštící pytlík, který ho dopoledne baví a odpoledne ho vymění za starou lahvičku na vodu, s kterou se dá koulet a kousat ji. Co je to ovšem proti pračce, která má dvířka, knoflíky, dá se do ní vlézt, dá se z ní vytahovat prádlo a vůbec je to nejlelpší věc na světě. A co teprve šuplík s kastróly, se kterými se dá mlátit do úmoru, rovnat je a nevím co ještě a to už vůbec nemluvím o potravinové skříni, která co chvíli obsahuje nové a nově věci vhodné k prozkoumání a hraní.

Mám pocit, že děti vlastně hračky jako takové vlastně nepotřebují, protože hrát si jde s vším. Trhat časáky je děsná zábava, kousat misku na jídlo taky a vůbec, ještě jsem neviděla věc (v poslední době), se kterou by si nešlo hrát… A když u toho spolupracuju já, je z toho legrace největší.

Samozřejmě poněkud zneklidněně pozoruju počet hraček, které nám, chca-nechca, narůstají téměř geometrickou řadkou od babiček, tětiček, kamarádek (jak z první, tak z druhé ruky), říkám si, že druhému broučkovi se to bude hodit, časem, ale také vidím, že některé hračky jsou téměř zapomenuty a o některé je zájem pořád. Jistě, tu fintu se schováváním hraček a jejich znovuobjevování znám, ale zatím jsem nenašla čas ji uskutečnit.

Františkovi bude co nevidět jeden rok, tak jsem zvědavá, jak časem to hračkářství pojmeme… Bez vršení hraček to asi nepůjde, a asi všechny zrovna nebudou skvělé a super, navíc na ně bude třeba vymyslet místo a časem systém, jak do jejich uklízení zapojit i jejich majitele, neboť už teď jsou hračky všude kam šlápneme a to slovo LEGO ještě ani neslyšel…

Reklamy
Published in: on 2 února 2014 at 21:12  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://brouckoviny.wordpress.com/2014/02/02/nejlepsi-hracky/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentNapsat komentář

  1. Peti,mluvíš nám z duše. Naše vnučky si k nám na prázdniny vozí kufr hraček a nakonec si nejvíc pohrají na zahradě s odřezky terasových prken, co dědovi zbyly při stavbě altánku.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: